Ez most hogy van?

Figyelt kérdés

1 hónapja kezdtem el vagyonőrként dolgozni, és úgy volt hogy rendesen beleszek jelentve és hozzák a munkaszerződést.

Múlt hét elején beszéltem az egyik "főnökkel" aki mondta hogy be fogja hozni a munkaszerződést, azóta is várom. Ma beszéltem vele és azt mondta hogy efoba vagyok bejelentve ebbe a hónapba, én meg mondtam hogy nem ezt beszéltük meg és már hónap eleje óta várom a határozatlan idejű munkaszerződést. Efoba egy hónapba 15 napot lehet dolgozni, már több mint 15 bedolgozott napom van akkor a többi nap az hogy lesz elszámolva feketén vagy hogy??? Kezd kicsit idegesíteni a dolog.



2022. nov. 25. 23:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Addig nem kell elkezdeni dolgozni, amíg nem írtok alá szerződést.
2022. nov. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Ingyen dolgoztál.
2022. nov. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért kezdtél el szerződés előtt dolgozni? Amíg nincs szerződés addig hivatalosan te nem vagy munkatárs.

Ez az egyszer hozom a szerződést arra megy h elfelejtsed, vagy ‘úgy sem fogsz utánna menni’. Szerintem nem fog szerződést kötni hivatalosan, ha akart volna akkor az elején megcsinálta volna

2022. nov. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez igy nem igaz amit a 3as ir. Szerzodes nelkul is el a munkaviszony hisz a ráutaló magatartas megtortent. Siman elofordulhat hogy a szerzodest kesobb adjak de az elotte levo napok is be lesznek jelentve. A munkaltatonak 30napja van a ezerzodest odaadni. Ugyanakkor az igaz hogy jo ha meg munkába allas elott megkapod azt.


Ugyanakkor az is nyilvanvalo hogy ebben a konkret esetben trukkoznek. Ahogy azt a vqgyonorokkel szoktak.

2022. nov. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul egyszerűsített foglalkoztatás nem keletkeztet tb. szerinti biztosítottságot, tehát az kérdezőnek erre az időre maga után kellene fizetnie az egészségügyi szolgáltatási járulékot.


Ha korrekt lenne a foglalkoztató, akkor már a kezdetektől fogva munkaviszonyban foglalkoztatna teljesen hivatalosan. Nem hiszem, hogy ezen változtatni fog, a továbbiakban is megvezet majd, ez borítékolható.

2022. nov. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Nekem 7 hónapja nem jutott el a konyvelohoz a főnököm aki jó családi ismerős h átbeszélje vele, h hogy tudtak volna bejelenteni mivel ez másodállás lenne..


Menyi a nettód meg a munkarend milyen?

2022. nov. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Hogyha munkaszerződés nélkül dolgozol, ne csodálkozz, hogy feketén megy az egész és úgy játszanak veled, ahogy akarnak. Nem véletlenül nincs 1 hónap után sem, gondolkozz! Munkaszerződés nélkül ne vállalj munká, ez téged is véd!
2022. nov. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Kaptál minden nap végén fizetést?

Felhívtad a Munkaügyi Bíróságot?

Munkaügyi Központot?

Ki elvileg a munkáltatód?

Írtál alá szerződést?

2022. nov. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Örülj, ha a fizetésed meg fogod kapni. Teljesen hülyének vagy nézve. Ha beteg lennél, akkor tudjad, hogy nagy valószínűséggel TB-d sincs.
2022. nov. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegeskedj, keress másik munkahelyet.
2022. nov. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!