Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezzel az indokkal felmondhatom...

Ezzel az indokkal felmondhatom a határozott idejű szerződésemet?

Figyelt kérdés
Már tettem fel pár kérdést a témával kapcsolatban, úgy néz ki a főnök nem akar belemenni közös megegyezésbe. Nyomós indokként hivatkozhatok arra, hogy színtévesztő vagyok és úgy érzem, hogy ezzel veszélyeztetem az üzem biztonságát (ezt papírral is tudom igazolni, hogy az vagyok)? A másik indok, hogy a munkaköri leírásomon kívüli munkákat akasztanak rám és betanítás nélkül alkalmatlannak érzem magam azon feladatokra és ezt mentálisan sem bírom kezelni.

2022. nov. 26. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a színtévesztés probléma lenne, akkor az orvosi alkalmasságit sem adták volna meg. A munkakörön kívüli melót meg mindig meg tudják magyarázni a szerződés valamelyik pontjával.
2022. nov. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Orvosi alkalmasságin ennél a cégnél nem vizsgáltak színlátásra.
2022. nov. 26. 08:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem releváns a munkavégzés szempontjából
2022. nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor se nyomós indok ha ettől függetlenül én úgy érzem, hogy ez akadályozza a munkámat?
2022. nov. 26. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Eddig miért nem érezted így? Vagy eddig eltitkoltál valami relevánsat a cég elől, vagy egyáltalán nem releváns.
2022. nov. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"munkaköri leírásomon kívüli munkákat akasztanak rám"


Ebből ki lehetne kiindulni, de mindenképpen nyomós indok kel, mert ha nem megy bele a közös megegyezésbe, akkor csak rendkívüli indok jöhet szóba.

Az is kérdés, hogy valójában te mi miatt akarsz dobbantani. Mert ha változtatnak a jelen helyzeten, akkor maradnál-e vagy akkor sem.

2022. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a munkakörin kívüli feladatokat piszok nehéz bizonyítani, mivel a legtöbb munkaköri tele van gumi megfogalmazásokkal, amibe sok minden belefér. Szóval ha nem irodistaként küld ki a mezőre kapálni, akkor sokszor ez nehezen bizonyítható
2022. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az általad vázolt indokok közül egyik sem megfelelő ok a határozott idejű szerződés felmondására. Ennyi...
2022. nov. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!