Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esély kitörni a szegénység...

Van esély kitörni a szegénységből?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, 2 éve dolgozom tanárként. Sajnos család nincs mögöttem, saját ingatlanom nincs, a 200 ezres fizetésem pedig annyira értéktelenedik el az infláció miatt, hogy szó szerint már sokszor éhezem.

Nem tudom, mit tegyek, fél vesém odaadnám, ha egyszer ebédelhetnék egy finomat.



2022. nov. 26. 11:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

Ennél nem nehéz többet keresned. Interjúzgass, add le a jelentkezésed helyekre, majd meglátod, máshol egy egyszerűbb munka is mennyit ér! Hozzánk is keresnek recepcióst, az angolon és az excelen kívül nincs nagyon szükség semmire, mégis hazavisznek legalább 300-400 nettót.


Bizonyosodj meg róla a saját szemeddel, hogy bizony könnyebben megy ez, mint gondolnád. Hajrá! :)

2022. nov. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%
26 éves vagy még, azaz mocskosul fiatal...tanulj valami mást, dobbants a tanári pályáról, akár itthon, akár németben helyezkedsz el, ennél csak jobban fogsz tudni keresni. Talán nem leszel gazdag, de nem is fogsz éhenhalni 20-a felé...
2022. nov. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%

26 vagy, nem 65.


Én 25 vagyok, én is két éve dolgozom, és a heti 40 órás banki munkám és a 2 diplomám mellé csinálom levelezőn a harmadik diplomám, hogy majd jobban keressek.

Üres hassal mondjuk elhiszem hogy nehezebb...

2022. nov. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%
Ennél már csak idősebb leszel, ne késlekedj. Én is úgy kezdtem a pályaváltást, hogy végzettségem sem volt az adott területen, felvettek asszisztensnek és mellette volt lehetőségem belelátni és beletanulni az adott cégnél másba. Már benne dolgoztam és megbizonyosodtam róla, hogy tetszik és ezt akarom, mikor elmentem levelezőre szakirányú diplomát szerezni.
2022. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
97%
Kérdés inkább az, hogy ki akarsz e belőle törni igazán? Ha igen, akkor nem kérdezgeted, hogy van e kiút?, hanem addig mész és kaparsz, míg ki nem jössz. Ha kell szakmaváltással, ha kell országváltással.
2022. nov. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%

Ki lehet törni. Nekem sikerült. Igaz én többet kerestem 200-nál de több is volt a kiadás és igaz nem tanàr vagyok.


Nógrád megyében nőttem fel ahol alacsonyak a bérek. Olyan szinten van mint Borsod, Sz.Sz.Bereg, Hajdu Bihar stb. Vagy még rosszabb. (A keleti megyékből még Heves a legjobb)


CNC gépkezelőként dolgoztam egyébként, idén júliusban váltottam.

Akkor bruttó 1750 volt az órabérem. Egy hónapban kerestem kb 220-230-at túlóra nélkül, havi 4 szombattal meg heti 2-3 12 órázással 350-et. Aztán kellett is annyit keresnem mert el kellett tartanom egy családot, albérletben ráadásul. Már 5 éve szenvedtem. Aztán vettem a bátorságot, elmentem a bankba, felvettem 1 millió forint hitelt és elköltöztem GyMS megyébe. Itt 2800 forint a bruttó órabérem (úgy, hogy ez itt mem is olyan sok, sőt. Az átlag 3200.)

Annyi hátránya van, hogy éjszaka is kell dolgozni, de egyelőre jól bírom.

A túlórát is jól fizetik. És még nettó 50 ezer ft albérlet támogatást is adnak, így túlóra nélkül keresek 370-420-at. (Műszakpótléktól függ (hogy hányszor voltam éjszakás) és a munkanapok számától.

Túlórával keresek 5 kiló felett, ebben a hónapban 550-et kaptam.

Van különbség?

És tudod mit? Alig több a kiadás!


Nógrádban 80+ rezsi volt az albérlet, de nagyon sok volt a rezsi és így kijöttem 120-130-ra egy hónapban, mondanom sem nem kaptam albérlet támogatàst.


Az albérlet: 50nm, 4. emeleti, klíma és lift nélküli, nyáron nagyon meleg mert a főút közvetlen a lakás mellett fut és egy darab fa nincs ami àrnyékot vetne. (Gyakran 35 fok felett volt még éjszaka is)

Egyszerűen rémes volt. Aludni mem bírtam, folyamatosan folyt rólam a víz...

Pénzem meg ugye nem volt klímát venni.


Aztán felvettem a hitelt hogy legyen pénz kifizetni a kauciót és a költözésre is legyen pénz.


Itt GyMS-ben: földszinti lakást bérlek ami 59nm, van klíma, 100 méterre van a főút, be van fásítva (így nyáron nem is kapcsoltam be a klímát!!) + 12 mm-es erkély!

Mennyi a bérleti díj? 100 Mátyás egy hónapra. Tudom, szerencsém van, sokan nem is hiszik el. Pedig így van.

És még: kevés a rezsi!

Távhő van, ami olcsó és a melegvíz is távhő által van.

130-140-et fizetek egy hónapban.

Ja és a háziállatokat is megengedték!


Én egyáltalán nem bántam meg, hogy elköltöztem!


És ezt tovább fogom fokozni:

Le fogom tenni a jogosítványt, autót venni, megtanulni németül mert az Osztrák határ 20 km.

Ott meg 3000 eurót lehet keresni CNC gépkezelőként.

Burgenlandban talán kevesebb a bér, de szerintem 2500-at megadják ott is. A legtöbb helyen ráadásul azt egy évben 14X adják.


Szóval mi kell ehhez?

1. Bátorság

2. Eltökéltség

3. Akarat


És válts szakmát. Nem te lennél az első.

Akár lehetsz CNC gépkezelő is. Vagy lehetsz hegesztő is. Ezekkel mind jól lehet keresni.

Ja és költözz el GyMS-be, itt a legjobb. Jobb, mint Pesten.

Ezek mind keresett és jól fizetett szakmák.

És eleve csábító az Osztrák határ miatt. Ha egyszer költözöl: mindenképpen ide és ne Pestre.

Persze ha eleve Pesten laksz más..


Egyébként ha nem akarsz szakmát váltani, megpróbálhatsz nyelvtanár is lenni, egy-egy privàt óra 4-5 ezer ft. Vagy több.


A fenti szakmákat egyébként viszonylag hamar el lehet végezni és szinte azonnal el is lehet vele helyezkedni még pályakezdőként is.

2022. nov. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
15%

#11

Miért akarna a Kérdező 300-400 nettót keresni, amikor most 200 000-et keres?

300-ból vesz egy kakaós csigát, aztán annyi.


Viccen kívül:

Szerintem a mai fiatalok úgyis menthetetlenek ezzel a sok okos-kütyüvel. Azt se fogják tudni, hogy milyen neműek akarjanak lenni, mert ezt a sok libsi vackot nézik. Hulladék generáció nő fel, mert nyugati hulladékokat néznek és olvasnak.


Kérdező:

Ha megoldható, szerintem próbálj meg valahogy szakmát váltani.

Nekem nagyon bevált az informatikán belül a Szoftvertesztelői pálya.

Nagyon szeretem a munkahelyemet, és keresek is eleget juniorként is.

2022. nov. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%
17 - szerencsére van alternatíva. Lehet keleti tiszta forrásra is hagyatkozni, például Kínára, ahol a mai napig haláltáborokat működtetnek, vagy Oroszországra, ahol a nyílt utcán agyonlövik a kellemetlen embereket. Ott legalább tudják, hogy ki fiú, meg ki lány.
2022. nov. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
97%
1 kérdés: mióta vagy tisztában a bértáblával? (Csak azért, mert már az egyetemi jelentkezés kitöltesekor is tudható volt a végzés utáni béred. Kicsit fura, h most tűnt fel, h kevés)
2022. nov. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
14%

#18

De a nyugati országok ki fognak pusztulni, mert síkhülye vezetőik vannak.

Keleten legalább tisztelik régi hagyományokat, nincs ez az lmbtq fasság.

Tyúkeszű ostoba nyugati vezetők, és mindenki, aki rájuk szavaz vagy őket támogatja.

2022. nov. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!