Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, hogy ne én húzzam...

Mit tegyek, hogy ne én húzzam a rövidebbet?

Figyelt kérdés

Állást keresek, s sokfelé pályázom. Múlt héten is fent voltam Pesten állásinterjún, s mondták, hogy majd jelentkeznek. Tegnap viszont az egyik ismerősöm szólt, hogy tud nekem állást, s ő 99 %-ra mondta, hogy biztos. Viszont a főnök jövő héten szerdáig nem lesz itthon, s utána fog majd behívni. (kérte, hogy akkor biztos legyen, hogy vállalom, mert nem akar kellemetlen helyzetbe kerülni, mert akit eredetileg beajánlott, az nem fogadta el.)


Mi van, ha a másik helyről is jelentkeznek addig? Mondjam azt, hogy már nem aktuális az álláskeresésem? (oda is az egyik "rokonom" küldte el az önéletrajzomat, így találtak meg engem)


Már annyit csalódtam, s annyira akarok dolgozni, hogy nem szeretnék pofára esni (megint). De meg se akarom bántani ezt a csajt, aki most 99 %-ra mondja,hogy enyém az állás. Mondjuk a másik ismerősömet sem akarom megbántani. (Nem szeretek a fenekemből szájat csinálni)


Megéri azt a másikat lemondani, ha felhívnak? A munkakör kb. ugyanaz lenne (adminiszratív), itt viszont tudom, hogy az elődöm mennyit kapott, s ettől csak többet kaphatok. De ha már annyit kapnék is boldog lennék.


Mit tegyek? Volt már valaki ilyen helyzetben?

Már nem merek reménykedni semmiben, mert félek, hogy mégsem sikerül egyik sem, s akkor megint padlóra kerülök lelkileg.


Csak segítő válaszokat kérek! Köszönöm!


2010. szept. 30. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ne mond le, ha hivnak. Akar meg a probaido alatt is kozolhatad, hogy "holnap mar mashol dolgozok". Jobb ket vasat tartani a tuzben, mint megfagyni tuz nelkul. :)
2010. szept. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igaz! Jobb több vasat a tűzben tartani.

Végülis, lehet,hogy túl kombinálom a dolgot. Ahonnét a hívást várom, még úgyis lesz egy kör, visszahívnak, tesztet kell kitöltenem (ha egyáltalán visszahívnak).

Ide viszont hívni fognak, s ha ott és akkor elfogadom az ajánlatot, akkor már kezdhetem is a próbaidőt.


Senkivel nem akarok kiszúrni (s most, hogy már rájöttem, néha önzőnek is kell lenni, nemcsak jótét léleknek), főként magammal nem.

2010. szept. 30. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!