Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Abban nekem alkalmazottként...

Abban nekem alkalmazottként mi a biznisz ha ugyanannyit kapok fizunak mint eddig de ezentúl csak minimálbérbe bejelentbe + zsebbe? A cégnek jó de nekem ebben mi a jó?

Figyelt kérdés

Van egy szerződéses bérem erre eddig fullra be voltam jelentve.

ezenetúl nem leszek csak minimálra + zsebbe kapom a többit. elvileg elmondható hogy a bérem nem csökken, mert eddig is 220-at kaptam utalva, ezentúl is 133 utalva + többi kp = 220 lesz a bér.


A cég ezzel spórol, mert a bejelentett bruttó 200-am után fizeti majd a munkáltatói játulékokat. ez NEKI tehát jó.


és NEKEM alkalmazottként mi benne a jó?


mert ez egy csalás, ami oké részemről-ha nekem is leesik valami.

Akkor oké.

de itt csak a cégnek esik le valami, nemde?


2022. nov. 28. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
semmi
2022. nov. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mit tehetek ellene? mert az átjelentés már meg is valósult, noha én aláírással semmibe bele nem egyeztem.Azt mondták jön egy új szerződés és ha azt aláírom-de nem írtam alá!
2022. nov. 28. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmész és feljelented őket, megírod nyilvános hleyen ogy xy cég ezt csinálja. Pl itt kiírod a nevüket és ezzel lejáratod őket. Olyan meg nincs hogy a te aláírásod nélkül módusolt a szerződés.
2022. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az aláírásod nélkül nem léphettek hatályba ezek az változások. Ha mégis megteszik, hogy lecsökkentik a bruttódat, akkor bepereled őket, értesíted a NAV-ot, hogy valószínűleg a többi dolgozónál is ez a gyakorlat, és megvárod, amíg kirúgnak, hogy a végkielégítést ki kelljen fizetniük + még egy munkaügyi pert varrsz a nyakukba, amiért jóhiszemű cselekvésedet retorzióként elbocsátással büntetik, hátha még egy kis kártérítést is kisajtolsz belőlük. Aztán irány külföld…
2022. nov. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem nyersz rajta, mi több veszítesz, mert kevesebb támogatást fogsz kapni álláskeresésnél, kisebb/kedvezőtlenebb hiteligénylés, illetve nyugdíjad is kevesebb lesz (amennyiben még lesz).


Hogyha a hozzájárulásod nélkül csinálták, akkor nem csak feketén dolgoztatnak, de okiratot is hamisítottak. Hogyha akarsz vesződni velük, akkor feljelentés, más esetben munkahely váltás.

2022. nov. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Semmit, feljenelted a ceget a navnal vagy szepen elmesz ams melot keresni
2022. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Neked az a jo, hogy nem kell masik munkahelyet keresned. Hogy az mennyire problemas, te tudod.
2022. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Neked ebben SEMMI nem jó!
2022. nov. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!