Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért keresnek minden üzletlán...

Miért keresnek minden üzletláncba folyamatosan eladó-pénztárosokat, mi azzal a munkával a gond, hogy ekkora a munkaerőhiány?

Figyelt kérdés
2022. nov. 28. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Gyorsan rájönnek, hogy nem a kánaán.
2022. nov. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerűen csak rossz munka, amit nem sokan csinálnak. Persze van aki szereti.
2022. nov. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben az üzletekben általában nem 8 órás a munkaidő, hétvégén is menni kell, és a pénztár elég monoton meló. Ráadásul, ha valamit elrontasz, rosszul ütöd be, neked kell kifizetni.

Én mindig nagyon sajnáltam azokat az embereket, akik ilyen helyen dolgoznak, de ezek szerint nem maradnak ott sokáig.

2022. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sz@rul fizetnek és ahhoz képest arányaiban jóval több a munka.
2022. nov. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalat hogy nagyon nehéz az emberekkel bánni. Persze van akinek ez nem probléma de a legtöbb új nálunk sem húzza sokáig. Én még 10 év kasszázás után is meg tudok lepődni az emberek bunkóságán.
2022. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minimalbert fizetnek es sokat kell dolgozni, sok a felelosseg. A fizetest akkor emelik ha a minimalber is emelkedik. Mindenki ugyan annyit keres, az is akinek az az elso allasa es az is aki 20 eve csinalja. Nincs rangletra, feljebb jutasi lehetoseg, tehat ha felvesznek a pult moge akkor ott dolgozol ameddig a ceg alkalmazottja vagy. A nagyobbaknal van uzletvezeto de barkit nem vesznek fel arra a munkara, a kisebb boltok meg a tulajdonos rokonat rakjak be kisfonoknek. Szoval dolgozol a pult mogott, vagy ha szerencsed van akkor lehetsz kisfonok es ennyi a nagy karrier.

Nem 8 orat dolgoznak hanem tobbet es hetvegen is dolgozni kell. Ha az aru szavatossaga lejart es nem vettek erszre akkor ki kell fizetniuk, ha lopas van akkor is rajtuk vasaljak be a hianyt, ha a penztaros rosszul ad vissza akkor az o berebol vonjak le.

Amikor pl 7-ig vannak nyitva akkor 7ig vannak fizetve de addig nem mehetnek haza ameddig a bolt ki nincs takaritva, a penz meg nincs szamolva es ez az ido ingyen munka. Nem mehetsz akarmikor a W/c-re sem mert valakinek ott kell lenni mindig, kajaszunet nincs, vagy szinten csak ugy hogy valaki tartja a frontot helyetted.



Ne tevesszen meg a CBA meg a Real felirat. Ezek francise-ok, nem olyan mint a Tesco, Aldi, Lidl. Van egy kisvallalkozo aki a CBA partnere, a CBA logo van kint, tarja az akciokat, sajat markas termekeket de nem a CBA alkalmazza a dolgozokat hanem a kisvallalkozo.

A kisvallalkozo nem fog fizetni szabadsagot, nem fizet tappenzre sem, unnepnapokat sem fizet es 8 oraba is csak azert jelent be mert eladokent szemelott vagytok es nagyot bukhat ha ellenorzes van. Munkaruhat is azert ad mert a CBA eloirja neki, amugy vihetnek a dolgozok a sajat feher polot es kotenyt.

2022. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Meg sok vásárló nehéz esett és csak fáraszt az értetlenkedéssel. A kasszásnak meg hiába van rossz napja vagy akár problémái szinte elvárás hogy mindig kedves és türelmes legyen.

Meg ha véletlen elszámol valamit kifizettetik vele a kassza hiányt és még jól se keres.

2023. jan. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy emberek minek mennek ekkora vehemenciával és mennyiségben áruházi pénztárosnak vagy akár futószalagos melóra. Ezek mind 8 általános végzettségűek vagy ennyire nincs önértékelésük vagy életképességük? Rengeteg helyen látom ezt itt is, hogy a munka az egyenlő a pénztárossal meg a futószalagos gyári melóssal és ráadásul mindenki nagy multihoz menne akik a legaljasabbak. Ennyi az iskolázatlan ember vagy én ezt tényleg nem értem. Én se vagyok agyoniskolázva, egy sima érettségi meg egy arra épülő sima szakma, igaz nem túl gyakori, de nem is ritka, és a kezdeti 1-2 minimálbéres évet leszámítva meg tudok élni belőle és nem alja munka.
2023. ápr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!