Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért érzem, kevésnek 220...

Miért érzem, kevésnek 220 nettót kevésnek felelősségteljes mérnöki munkáért? (MÁV)

Figyelt kérdés

MÁVnál vagyok, felelősségteljes közlekedésmérnök munkakörben és ennyit keresek, amikor rengeteget tanultam egyetemen, utóbbi években már fizetősön toltam több mint 1 millió tandíjat fizettem be. Több évet csúsztam. Végigszenvedtem, és semmi jót nem látok pénzügyileg benne, akik nem tanultak tovább szintén ennyi körül keresnek gyárakban, pénztárakban vagy még többet.


Nagy felelősségű a munkám is. Valahogy nagyon bánt, úgy gondolom ezért nem volt még párom lassan 26 évesen.



2022. júl. 7. 15:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fel kell mondani és el kell menni máshova dolgozni.
2022. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Csak közlekedésmérnökként nincs más munka. MÁV, Volánbusz, ahol ilyen 220 nettókat kapnak a mérnökök, nem is csoda mifelénk az állomás 70%a nyugdíjba megy 5 éven belül.
2022. júl. 7. 15:58
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Te kérdésed lenne?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


44 választ kaptál rá, nem csak Te érzed kevésnek.

2022. júl. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
#2 hogyne lenne már? Tervező cégekhez is elmehetsz, vagy a BKK-hoz, Magyar Közúthoz, önkormányzatokhoz, NIF-hez... Soroljam még?
2022. júl. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
8 általánossal is lehet dupla ennyit keresni, nem kötelező a szakmádban dolgozni. Ez a fizetés gyakorlatilag arra elég, hogy ne haljon éhen az ember.
2022. júl. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es ezek mind állami cégek szintén ennyit adnak.

Tehát NIF is szintén ilyen éhbéres.

2022. júl. 7. 16:11
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
#6 Azzal kezdtem, hogy "tervező cégekhez is elmehetsz". Utána az egyéb lehetőségeket soroltam. Hidd el, egy Főmterv, Utiber stb. nem csak ennyit fizet, ha nem vagy totálisan pályakezdő.
2022. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

1, El kell menni akkor más céghez. Ha úgy látod nincs más cég, akkor el kell hagyni a pályát és menj 3 műszakozni egy gyárba a szalag mellé majd tanulj valami mást.


2, semmi köze a fizetésednek ahhoz, hogy volt e párod vagy sem.

2022. júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Csak nem tudom az állam mit gondol ezekkel a fizetésekkel, Győrben jó sok végzett sulis társam Ausztriában, takarít, mosogat gyárimunkát végez, a mávos ,volánbuszos fizetésük 3szorosáért.

Egy lány ismerősöm alig kapott a volánnál 200 nettót több év tapasztalattal és kint takarít, nettó 620 ezerért, pedig értelmes nő. Nem kéne ebben az országban így lenni-e.

2022. júl. 7. 16:19
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész ki? Nem éri meg ittmaradni... Bárcsak hamarabb észbekaptam volna és kimentem volna! Én is mérnök vagyok egyébként, de a párom miatt meg van kötve a kezem.. Ő nem jön, így meg én minek..
2022. júl. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!