Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznátok a szabadságotok...

Dolgoznátok a szabadságotok alatt? (bank) Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Egy bankban dolgozom pályakezdő közgazdászként banki back office területen.

Benn maradt egy csomó szabim, és a Managerem teljesen jogosan rágja a fülem, hogy vegyem ki most karácsonykor, hiszen a saját csapatom amúgy is szabin lesz.


Viszont


Fél éve besegítek egy másik csapatba, akiknek karácsonykor, és a két ünnep között is dolgozniuk kell. Először jó fej próbáltam lenni, és mondtam, hogy 2-3 napra szívesen beugrok, aszerint veszem ki a szabim.


Most viszont már azt akarják, hogy vegyem ki a teljes szabadságom az év hátralévő részében, viszont dolgozzak, és segítsek be ugyan úgy ennek a csapatnak.

Ez napi 2-4 óra szuper intenzív munkát igényelne reggelente.

Slusszpoén, hogy rajtam kívül nincs más magyar junior, a többiek nem ünneplik a karácsonyt.


Unfairnek érzem.

Mit tegyek?



2022. nov. 30. 10:45
1 2
 11/13 BeefEater ***** válasza:
100%

Régen (10+ éve) én is jártam hasonlóan.

-Vedd ki a szabid mert nem fizetjük ki!

-Jó-jó, majd kiveszem...


...nem vettem ki és kifizették. Nézz utána, hogy nálatok hogyan működik ez.

2022. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
35%
11, nem fizethetik ki, jogszabályellenes, ki kell adniuk
2022. nov. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
81%
rávágtam volna, hogy rendben, de ez nektek bruttó 2 millióba kerül, és előre kérem a pénz. ahogy a számlán van, állok rendelkezésetekre a szabim alatt.
2022. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!