Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mibe érdemes befektetni?

Mibe érdemes befektetni?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon rengetegszer olvasom, hogy ilyen-olyan befektetésekkel rendelkeznek az emberek. A kérdésem az, hogy mibe, hogy hol érdemes befektetni? Sajnos nem vagyok egy pénzügyi mágus, és a nagyon kockázatos üzleteket sem szeretem. Jelenleg van 5 millió Forintom ami csak úgy létezik és eszi az infláció. Mit lenne érdemes vele kezdeni? Keressek valami befektetést? Vagy szánjam rá magam és egy részéből vegyek egy autót, a másik része meg menjen valami befeketetésbe? Még megy az autó, de elég koros és 1 éven belül jó lenne lecserélni, csak nem tudom, hogy ebben a helyzetbe mi lenne a legjobb döntés. A másik, hogy ha rendeződik a gazdasági helyzet, és normalizálódik a hitel illetve az ingatlanpaic, akkor egy házat/lakást is szeretnénk venni. Mit tanácsoltok, mit tegyek?

2022. nov. 30. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Önfejlesztés
2022. nov. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Attól függ milyen távra nincs szükséged erre a pénzre. Érdemes diverzifikálni a portfolóiód.

Ha nem lenne rá szükségem 10+ évre akkor befektetési aranyat vennék belőle illetve bitcoint.

Ha szükséged van rá pár éven belül akkor jó lehet az állampapír is vagy akár részvény is.

Igazándiból az időtáv a lényeg.

2022. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
INgatlan
2022. nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Befektetési háttér nélkül én kizárnám a tőzsdét. Kripto kicsit olyan mint egy piramis játék.

Lakáshoz 5 millió még kezdőtőkéhez se elég.


Marad kb az államkötvény, vagy az, hogy megveszed azokat amikre a közeljövődben szükséged lesz.

2022. nov. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2022. nov. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én jelenleg inflacio követő allampapirba tartom. Biztos van kockázatosabb is de nincs időm elmélyedni a részvény és egyéb piacokban. Egy lakas árának kozel a felet letehetnem most, de ilyen hitel kamatok mellett nálam az ingatlan nem játszik. Idei évi inflacio 15 százalék korul lesz, ha erre még kapok egy kis kamat premiumot is, akkor a pénzem jövőre 15-20 százalék korul kap. Evvel el vagyok.
2022. dec. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#1 Önfejlesztésből mondjuk tudsz csiholni egy minimális előrelépést 5-10 éves távon úgy hogy a gatyád ráfizeted, és akkor örülj hogy nem lőttél mellé egy szakmával/készséggek/tanfolyammal vagy akármivel és nem volt nettó pénzkidobás az egész, ami tiszta zsákbamacska mert ezt csak a végén tudod meg.
2022. dec. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%
arany
2022. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Minden befektetés kockázatos és más a szerepe a portfólióban.


Magyar állampapír alacsony kockázatú, minimális pénzügyi tudást igényel, mert jobb ott tartani a pénzt, minthogy számlán porosodjon, legalább kamatozik valamit. Ettől viszont nem fogsz meggazdagodni, reál értéken rendszerint buksz rajta. Aki nem ért a pénzügyekhez és nem is szeretne vele foglalkozni, általában ez a legjobb megoldás, hiszen államkincstárnál 0 költséggel van lehetőséged befektetni (euro vagy forint alapon) és ezzel is erősíted a forint árfolyamát.


Tőzsde magas kockázatú befektetés, ahol hosszútávon érdemes befektetni, diverzifikálva - így mérsékled a kockázatod. Előtte szerintem érdemes szakirodalmat olvasni, hogy megértsd a tőzsde működését, majd a célodnak megfelelően kiválasztani azt a konstrukciót, amit hosszútávon tartani szeretnél. Havi pár 100e megtakarításnál szerintem ETF-et érdemes választani, később ha már jobban értesz hozzá és tudsz céget elemezni, egyedi részvényekben is fektethetsz. Ami hátrány, hogy itt legalább 10 évre szól a befektetés, ha korábban szükséged van a pénzre, nagyot bukhatsz.


Harmadik opció ház, telek, parkoló, tárgyak, amihez értesz. Érdeklődési körödnek megfelelően ha találsz jó lehetőséget, vágj bele!


Negyedik opció saját magad, amennyiben nem vagy elégedett a szakmáddal, nehezen tudsz megélni, spórolni belőle, gondolkodj el váltáson és szánj rá időt/pénzt! Egy hiányszakma, amit szívesen végzel teljesen megváltoztathatja az életed, ami életed végéig elkísér, végig magasabb bért adhat! Hogyha valamihez már profin értesz, akár saját vállalkozásodba is kezdhetsz/fektethetsz!

2022. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2022. dec. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!