Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az mitől dupla bér, ha azt a...

Az mitől dupla bér, ha azt a bért, amit amúgy is megfkapnék, előbb kapom meg? mitől dupla ez? Csak más az ütemezés

Figyelt kérdés

A cég karácsonyi ajándéka a "dupla bér". Dec 10-én dupla pénz érkezik mert megjön a novemberi bér (ami amúgy is megjönne) és megjön a decemberi bér ami csak jan 10-én jönne.


Evidensen jan 10-én meg nem jön semmi majd, így feb 10-én lesz a köv bérfizetés, így dec 10 és feb 10 közt semmi se lesz. ez evidens.


Valaki elmagyarázza nekem ez mitől DUPLA bér? Pont ugyanannyit kapok amit amúgy is kapnék csak más ütemezésben....


2022. dec. 4. 15:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

Ez akkora hülyeség

Szart a pofonnak kb

2022. dec. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

És lád a sok hülye szar birka még tapsol is neki hogy de RENDES A cég hát karácsonyra dupla bért ad!!


És nem fogja fel a sok hülye proli hogy majd januárban meg nem kap egy fillért se!!

2022. dec. 4. 15:14
 3/19 anonim ***** válasza:
29%
Csak-csak jobban hangzik, mint az, hogy januárra NULLA bér..
2022. dec. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy olyan bér amit egy hónappal előbb utalnak, mint kéne. A jelenben x forint többet ér, mint a jövőben x forint.

December dupla bért kapsz és januárban nem kapsz bért. Na ezért dupla bér.

2022. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És aki meg megkérdezi benn a cégnél (én..... ) hogy tessék mondani ez mitől DUPLA bér azt meg majdnem meglincselik hogy mit keltem én itt a hangulatot nekem semmi se jó, el lehet menni máshova stb.
2022. dec. 4. 15:15
 6/19 A kérdező kommentje:

"Ez egy olyan bér amit egy hónappal előbb utalnak, mint kéne"


Pontosan!! ezért nem DUPLA Bér, mert ugyan mitől lenne dupla?? Csak máskor kapom meg mint szoktam, ennyi.


EZ nem dupla bér...

a dupla az lenne ha X hóra 10 ft helyett 20 ft-to kapnék. Na az dupla.

De itt X hóra ugyanúgy X ft-ot kapok, egy fillérrel se többet.

2022. dec. 4. 15:17
 7/19 A kérdező kommentje:

"December dupla bért kapsz és januárban nem kapsz bért."


de akkor ezem logika alapján ha ez dupla bér, akkor meg a januári nullás bér, hiszen semmi se jön majd....


Hát akkor.... mivel is vagyok előrébb?


Mivel jöbb egyben 20 ft, mint 2x 10 ft? Hm?

2022. dec. 4. 15:18
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Többség nem tudja mi a különbség a bruttó-nettó között, pedig egyeseknek már 10+ év munkaviszonyuk van.


Ezek után ne csodálkozz, hogy örül a dupla bérnek, mivel ő csak azt lája, hogy decemberre nem 200at kap, hanem 400at.. tehát dupla.


Január 10-ig meg el se tud számolni az Átlag Jóska.

2022. dec. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Jól van jól van értjük, mindenkinek evidens hogy nem dupla bér, felesleges itt őrjöngni. :D
2022. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

7# Első esetben előre kifizetnek, másodikban utólag. A jövőbeni pénznek alacsonyabb az értéke, mint a mostaninak (ezért is kapsz kamatot befektetésnél), karácsony esetén szerintem neked is jó, hogy előre megkapod a munkabért, hiszen így könnyebben van lehetőséged ajándékot venni szeretteidnek.


Olyan tekintetben dupla bért kapsz, hogy decemberben két munkabért kapsz, viszont 2 hónapra vetítve ugyanaz a helyzet. Azt viszont nem értem, miért érdemes ezen vesződni, vitázni? Szerintem a stílusod miatt kötöttek beléd. Köszönd meg és kész, kár ragozni.

2022. dec. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!