Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aktív korúak ellátásánál a...

Aktív korúak ellátásánál a folyósítás adott hónapra történik, vagy az előző havit fizetik hónap elején?

Figyelt kérdés
Tehát a felállás: édesanyám január 15.-től kapja az aktv korúak ellátását (ez ugye 22.800 Ft), viszont mivel csak februárban voltak kint ellenőrizni, még nem kapott semmit, majd márciusban, de akkor visszamenőleg január 15.-től. Azt viszont nem tudom, hogy ilyenkor mégis mennyit kellene kapnia: arányosan a január félhavit + február, vagy ezt nem úgy nézik, mint fizetésnél és március elején már a márciusit is megkapja, szóval január félhavi + február + március. Szóval ez visszamenőleg jár mindig (pl: április 5.-én a márciusit utalják, január 5.-én a decemberit, vagy pedig hó elején az adott havit) Köszi :)

#ellátás #folyósítás ütemezése
2013. febr. 27. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Jó kérdés!

Én úgy gondolom, hogy ha az ellátás nem teljes hónapra jár, akkor azt előre, vagy éppen az aktuális hónapban nem fizetik ki. Ha olyan az ellátás, hogy 1 napnyi jogosultság esetén is jár az egész havi, akkor kifizethetnek az éppen aktuális hónap akár első napján is arra vonatkozóan ellátást.


Az öregségi nyugdíj olyan, hogy ha az adott hónapban akár 1 napon is fennáll a nyugdíjra jogosultság, akkor az egész hónapnyi összeg jár. Ezért is fizetik ki pld. a június havit akár június első napjaiban is.

Családi pótlék esetén is ez a helyzet, de például GYED ellátás esetén már nem. Azt utólag fizetik, amikor kiderül, hogy ténylegesen az előző hónapban hány napra járt az illetőnek a GYED.


Gondolom érthető.

2013. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!