Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Három havi munkaidő keretben...

Három havi munkaidő keretben dolgoztam havibérben olyan beosztásban melyet a főnököm írt elő.Minden hónapban a kötelező óraszám alatt voltam azonban aztmondták nekem hogy ez nem változtat semmit a fix fizetésemen.Létezik hogy hulyenek neznek?

Figyelt kérdés
Most 3 hónap elteltével fél fizetést kaptam arra hivatkozva hogy nem volt meg a kötelező óraszámom,az elmúlt 3 honapra vissza menőleg...bruttó 316 000 ft havibér van feltüntetve a szerződésben.Úgy tudom ígyis az alap bérre vagyok jogosult hiába a 3 havi munkaidő keret ha egyszer havi bér van a szerződésbe.Az alapbér mennyi ilyen esetben? Megéri 100 ezer ft miatt feljelenteni őket?

2022. dec. 6. 21:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
255 000 ft ot kaptam minden hónapba most az óraim alapján lettem elszámolva es 129 000 kaptam ... ez hogy lehet??
2022. dec. 6. 21:16
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem ok nélkül néznek annak.
2022. dec. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pont lejárt a próbaidőm és felmondasi időmet töltöttem a cég ellehetetlenülese miatt bezárt
2022. dec. 6. 21:17
 4/11 A kérdező kommentje:
Értelmes válszt szeretnék kapni
2022. dec. 6. 21:17
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

"Megéri 100 ezer ft miatt feljelenteni őket?"


Feljelenteni?

Az illetékes hatóságot a kormányhivatalokban találod. Foglalkoztatás-felügyeleti hatóságoknak hívják most őket (régi munkaügyi ellenőrök). Ott tegyél panaszt, majd kivizsgálják.

2022. dec. 7. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha bezárt a cég nem sok mindent tehetsz de egy próbát megér
2022. dec. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Pont lejárt a próbaidőm és felmondasi időmet töltöttem a cég ellehetetlenülese miatt bezárt"


Cég csak úgy nem tud "bezárni". Egy gazdasági társaságot vagy végelszámolnak, vagy felszámolnak. Ez a két lehetőség van. Egyik sem 5 perces történet.


Ha végelszámolják, akkor van egy illető, aki felel a végelszámolásért. Ha a cég kis vagyonnal rendelkezik és nincs senki felé tartozása, akkor is hónapok alatt fut le a dolog. A végelszámoló a főnök ez idő alatt. Ő gyakorolja a munkáltatói jogokat is.


Ha felszámolnak egy céget, akkor a cégbíróság jelöli ki a felszámolóbiztost, aki felel az eljárás lefolytatásáért. Ebben az esetben ő a főnök, és ő gyakorolja a munkáltatói jogokat is. A legegyszerűbb felszámolás is legalább 1 évig tart. Nagyobb társaságnál akár évekig is eltarthat.

2022. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7 nem adták meg újra a működési engedélyt az épület állapota miatt
2022. dec. 12. 18:28
 9/11 A kérdező kommentje:
Vannak úgynevezett társ hotelek ahova áthelyeztek volna az országban valahol ha akarom
2022. dec. 12. 18:31
 10/11 A kérdező kommentje:
Szóval szerintem elég nagy cég...és ha az igazgató gyakorolja a jogokat akkor az felülírja a törvényeket? Úgy tudom az alapbéremet a szerződésben meghatározotr bruttó bérem is befolyásolja nem lehet 99 999 az alapbérem ha 316 brutto van a szerződésben nem volt meg a munkaidőkeretem végén a "kötelező óraszámom"
2022. dec. 12. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!