Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bérpapír/szabadság/kilépőpapír...

Bérpapír/szabadság/kilépőpapírok,miért nem kapok egyiket sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szükségem lenne egy kis segítségre.

22éves vagyok,a legutóbbi munkahelyemen 10hónapot dolgoztam rendes bejelentéssel, illetve ifjúsági programmal.

Egyszer sem kaptam bérpapírt.

Novemberben felmondtam,egyéb okok miatt/fenyegetett a fizetésemmel stb/. Igen nem tudtam hogy nekem októberben lejárt(?!) az ifjúsági program hiszem november közepén közölte velem a munkáltató. illetve adott egy másik szerződést.


Elég kesze-kusza az egész történet. Elvileg még novemberben is bevoltam jelentve viszont nem kaptam meg az adómentességemet,csak az alap fizetést,erre ő az ifjúsági programmal jött hogy az azzal járt.


Szabadágról sem tudok,mert sosem mondta,és ugye papírt sem kaptam soha. Ezt ki kellenne neki fizetni vagy elsunnyoghatja?


Szerintetek mit kellenne tennem? Kihez/mihez fordulhatok?



#szabadság #bérpapír #Ifjúsági porgram
2022. dec. 13. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Menj be, és mondd meg nekik, hogy ha nem kapod meg a KÖTELEZŐ papírokat, akkor mész a munkaügyi felügyeletre.

Ez hatni szokott...

2022. dec. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Kötelező lett volna minden hónapban bérpapírt kapnod, illetve, ha van ügyfélkapud, akkor az ún. e-bérjegyzéket is megnézheted. Nálunk már kb. 1 éve nincs nyomtatott bérpapír, de elektronikusan mindenki megnézheti az e-bérjegyzéken. A kilépő papírokat is meg kellett volna, hogy kapd. Menj be és közöld velük - ahogy előttem írták -, hogy ha nem kapod meg záros határidőn belül, akkor mész a munkaügyi felügyeltre.
2022. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!