Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A bérigénynek a béren kívüli...

A bérigénynek a béren kívüli juttatásokat is tartalmaznia kell?

Figyelt kérdés
Bérigényként én az alapbért értettem, így megadtam egy sávos összeget. A béren kívüli juttatások szerintem egyfajta plusz juttatások, amit általában egy tollvonással eltörölhetnek, ahogy a prémium/jutalom/bónusz sem fix. Vagy a bérigénybe ezeket is bele szokás foglalni?
2022. dec. 14. 18:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem szokták beleírni, mert ezt nem tudod kérni. Vagy ad valamit a cég vagy nem. Jól csináltad, én is mindig úgy adom meg az igény, hogy x-től y-ig, ami a bérenkívüli juttatásoktól függ. Ha nincs semmi vagy nagyon kevés akkor y, ha van egy csomó minden akkor x.
2022. dec. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
Nincs torvenyileg szabalyozva, hogy mit kell tartalmaznia.
2022. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nyilván törvényileg nincs, inkább az érdekelne, hogy a cégek hogy értelmezik :)

Csak mert ma kicsit meglepődtem: Az interjú végén, hosszas társalgást követően szóba került a bérigény, ahol a HR-es hölgy elmondta, hogy még nem mondhatja el a saját bérkeretüket, de felsorolta milyen béren kívüli juttatások vannak + home office (ez végképp nem értem mit nyom a lantba bér szempontjából) + éves bónusz teljesítményértékelés függvényében. Majd megkérdezte, hogy mindezek tudatában a megjelölt bérsávot milyen mértékben vagyok hajlandó elmozdítani, mert annyit elárulhat, hogy nekik alacsonyabb a keretük. Mondjuk nem is értem minek hívtak így be.

2022. dec. 14. 19:15
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen nem kell ezeket is tartalmazni. Mivel a béren kívüli juttatás adható, csak egy nagyon kis részét kötelező adnia a munkáltatónak.
2022. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Nincs szabály rá. Területtől, adott cég kompenzációs csomagjától függ.

IT-ban pl. teljes kompenzációról szokás beszélni, mert a komolyabb cégeknél az alapbér csak egy szelete a fix csomagnak.

A nem fix dolgokat (teljesítményalapú bónusz pl.) szokás csak kihagyni belőle.

2022. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Az alapbér számít leginkább.

Nyilván ha van 13. 14. havi fizu, az segíthet a döntésben.

De a bónuszra nem számíthatsz fixen.

Amúgy a HO igencsak számít bér szempontból, mert megspórolod az utazást, ami általában elég komoly időrabló és nem is ingyen van.

2022. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6. Változó, de szerintem a home office-al most mindenki nyer. Nálunk pl. épp a cég rezsicsökkentése miatt hozták vissza. Az, hogy megspórolok heti 2x napi 20-20 perc utazást (BKV jegyet amúgy is kell venni, így az utazási ktg.-et nem), helyette megugrik otthon az áram, gázszámlám, nem kompenzálja az alacsonyabb bért.
2022. dec. 14. 20:02
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

#7: kevesen olyan szerencsések, hogy 20 percre laknak az irodátol, ez gyakorlatilag pár megálló atszállás nélkül.

Nekem kb. 1000 Ft-al emelkedett a villanyszámlám és kb 1000-el a víz a HO miatt.

2022. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy változó :) Nyilván aki Kukutyinban lakik és 200 km-re van a munkahelye annak megéri. Annak is, aki akár otthon van akár nem nyomatja a fűtést. Engem személy szerint nem motivál, hogy a home office-ért cserébe kapjak mondjuk egy 100-assal kevesebbet.
2022. dec. 14. 21:08
 10/17 anonim ***** válasza:
22%
En nem HO-ban dolgozom, de 2 percre van a munkahelyem, pedig nem valami pöcegödörben dolgozom, hanem országos ismertségű bevásárlóközpontban. Szerintetek az már szerencsés, aki 20 percre lakik?:D
2022. dec. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!