Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A bérigénynek a béren kívüli...

A bérigénynek a béren kívüli juttatásokat is tartalmaznia kell?

Figyelt kérdés
Bérigényként én az alapbért értettem, így megadtam egy sávos összeget. A béren kívüli juttatások szerintem egyfajta plusz juttatások, amit általában egy tollvonással eltörölhetnek, ahogy a prémium/jutalom/bónusz sem fix. Vagy a bérigénybe ezeket is bele szokás foglalni?
2022. dec. 14. 18:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%

#10: Bp-n mindenképpen.

Rengeteg munkatársam utazik 1-1.5 órát BKV-val városon belül.

Az iroda a nagyonbelvárosban, én is metró mellett lakok, de így is 35 perc ajtotól ajtóig BKV-val.

2022. dec. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#9: nem is úgy értettem, hogy emiatt engedj a fizetési elvárásodbok.

De baromira nem mindegy, hogy átlagban napi 8 órádat viszi el a munka, vagy 9-10-et. Főleg ha már családod van, a szabadidő aranyat ér.

2022. dec. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12. Akkor minek írtál? A kérdés lényege, hogy az egyéb juttatásokat (cafetéria, prémium, + idejött náluk a HO is) bele szokás-e venni a bérigénybe.
2022. dec. 15. 07:37
 14/17 anonim ***** válasza:

mert a HO az óraberedbe elég komolyan beleszámít.

Sokkal jobban, mint a cafeteria.

2022. dec. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én megbszoktam kérdezni hogy milyen béren kívüli juttatások vannak, mert éves szinten, magasabb szintű állásoknál akár bruttó 1 milla is lehet a juttatás mértéke, ami azért nagyon nem mindegy.


Általában HR ezeket el szokta mondani.

Ha nem akkor úgy veszem hogy kevés a kompenzációs csomag és magasabb összeget mondok.

2022. dec. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Hintalow ***** válasza:
23%
Nem èrtelmezhető a kèrdès, termèszetesen nem kell tartalmaznia, a bèrigènyt a munkavállaló adja meg jelentkezèskor, az esetleges bèren kìvüli juttatasokat akkor mèg nem is ismer(het)i, azok csak kèsőbb, az állásinterjún kerülnek szóba legkorábban (legalábbis multi környezetben, ahol èn mozgok, ez ìgy működik)
2022. dec. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
#16 Nekem sosem kellett jelentkezeskor berigenyt megadni, mindig a recruiter kerdezte meg az elso beszelgetes alkalmaval. Ilyenkor nyilvan rakerdezek eloszor a teljes kompenzacios csomag tartalmara.
2022. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!