Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek fog még a reálbére...

Kinek fog még a reálbére csökkenni? Év közben kaptam 12% emelést, de most megmondták, hogy év végén semmire se számíthatunk... Megjegyzem, hogy multinacionális cég.

Figyelt kérdés
2022. dec. 17. 10:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Kiknek fog csökkenni a reálbére? A munkavállalók 90% nak csökkenni fog. Csak nem mindegy, hogy nettó 250 et keres valaki, vagy nettó 800 ezret.
2022. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor szinte mindenkinek csökken a reálbére. A hivatalos inflációs kosárral most valahol 22-23% körül lehet az idei infláció. Ha meg kiszámolgatod magadnak a te saját költéseid inflációját, akkor szinte biztosan magasabb lesz ennél.

Pl vegyünk engem:

- Az élelmiszerek, amiket fogyasztok kb. 50%-kal drágábbak.

- Az albérletem 20%-kal lett drágább.

- Van pár szoftver licencem a munkához, ezeket mind dollárban vagy euróban fizetem, nyilván a forint romlása miatt jóval többért.

- Nyilván vannak olyan kiadásaim, amik fixek maradtak, de nem túl sok (mondjuk a tömegközlekedés árát még nem emelték).


Nem nagyon hiszem, hogy az én személyes fogyasztói kosarammal az inflációm 30% alatt lenne. A nettó bevételem pedig egyáltalán nem nőtt ennyivel.

2022. dec. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Szakképző centrumban dolgozom, 2,5 éve ajánlottak egy bért, ami akkor a bértábla szerinti (KLIK-es) bérnél jóval kedvezőbb volt, viszont azóta sem emeltek rajta semmit. És januárban sem tervezik, hanem júniusban lesz egy új bérajánlat újabb három évre. De remélem az már engem nem érint, mert sikerül elmennem a versenyszférába szoftverfejlesztőnek.
2022. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!