Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell fizetésemelést...

Hogyan kell fizetésemelést kérni? kertel mar eletedben? Hogy ment?

Figyelt kérdés

Kb 3 eve dolgozom, ebbol 1,5 evet diakkent 2 evet pedig mar diplomaval. Ugyanannál a cegnel maradtam. Multirol beszélünk, top 2. a területen. Diákként szovetkezett alkalmazott majd szerződésben felvettek. Amikor egyszer volt bertargyalasom akkor meg a diplomam sem volt meg, amikor atvett a ceg szerzodessel es 4 oraban kellett volna dolgoznom es mas teruleten mint amin most vagyok. Zold fulukent es csak erettsegivel bemondtam egy alacsonyabb osszeget. Megkaptam es tenyleg egyszeru munka volt nulla stressz. Egy even belul leepitettek a teruletet es nem akartak kirugni ezert attetek a szakterületemre, penzugyre. Kicsit atvertek, mert bertargyalasom nem volt automatikusan megduplztak a 4oras berem, mert innetol 8 oras lettem. Mivel akkor szereztem az oklevelemet es szinten kezdo voltam es bizakodtam benne, hogy majd 3 honap probaido utan vagy majd miutan jol betanultam vagy rengeteg munkat átvállaltam majd emelnek fizetest vagy szoba fogjak hozni… eltelt egy ev es jott a szokasos bonusz osztás valamint a kötelező mindenkinek jaro inflációs béremelés ami 6% volt . Akkor megdobbentem mert 25% volt a mininlas emeles is es akkor mar az inflacio is kicsit meglódult kb 12% volt, valamint akkorra en mar rengeteg uj feladatot lattam el kello onallosaggal. Ra is kerdeztem a manageremnel, hogy komolyan 6% ? Amire elegge duhosen kozolte, hogy bar nem emltek inflacioval, de ez hihetetlenül sok emelésnek szamit.

Ugy ket hetig itthon sirtam, de aztan felszivtam magam, hogy rendben fejlesztem magam meg tobbet dolgozom majd akkor iden elismernek biztosan.. valoban elkezdtem egy mestert egyetemen, hogy szaktudasom bovitsem amit sikeresen viszek is, angolt szinten sokkal jobban beszelem, munkaban meg tobb feldatot latok el precizen. Nos 1x-2x megemlitik, hogy milyen sok jot hallanak rolam, de ezenkivul a berrol szo nem esik soha. Senki nem emlitette, hogy emlnenek, megint csak a szokasos inflacios emeles lesz ami jar mindenkinek..

Megint sirogorcseim vannak, hogy biztosan ennyit erek csak, leneznek es a munkam semmi. Biztosan ugy tekintenek ram, hogy barki kepes lenne ezt elvegezni es ennyit erek, semmit.

Mivel en a masok beret is latom igy kulon fájdalmas, mivel ilyen alacsony béren nincs mas a cegnel.. kb netto 80-300 ezerrel keresnek tobbet nalam az atlagos dolgozok. Akik Managerek stb azt nem említem most itt.

Az en pozicionban senki mas nem dolgozik igy nehez azzal osszehasonlitani a tobbiek beret, egy valaki lenne de o senior, o pl dupla annyit keres mint en valamint neki jar ceges auto is es egyéb bonuszok ami nekem nem. Végzettségben ugyanaz lesz mint az ove, ugyanott vegzett mesteren mint en fogok.

Beszeltem baratokkal akik hasonlo pozicioban dolgoznak es dobbenve mondjak nekem, hogy ok alacsonyabb rendu feladatoakt latnak es ugy keresnek annyit mint en. Radasul ok nem streszelnek es idegennyelvet sem kell beszelniuk.

Szoval fizetésemelést kellene kernem, de gnomorgorcsom van, hogy ennyire nem torodnek velem a vezetosegben, hogy latjak mennyivel rosszabbul keresek es lehet azert nem akarnak adni, mert ennyire ertektelennek tartanak. Nem tudom mi lesz, ha a szembe mondjak, lehet sírni is fogok. Iszonyatosan igazságtalannak elem meg ezt.


2022. dec. 18. 16:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Úgy gondolom, ha olyan rossz a kapcsolatod a menedzserrel, hogy sírógörcseid vannak,akkor értelmetlen fitetesemelest kérni. Keress új munkahelyet, kérj olyan bért, amiert szívesen dolgoznál, és ha megkapod válts!
2022. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
16%
Bemesz es asztalra csapsz
2022. dec. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Interjuzz le mascegnel es kerj 200k nettonak megfelelo bruttoval tobbet mijt most amennyit kapsz
2022. dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz emelést kapni, keress másik munkát.
2022. dec. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy lehet ha nekik jobban kellesz mint amennyire ők kellenek neked.
2022. dec. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
odaálsz meg mondod x % vagy emelnek jövő vagy nem számíthatnak a munkádra továbbiakban.
2022. dec. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyanokba futottam bele, mint a 4-es amiket mond. Nem fognak néhány százaléknál többet emelni, mert csak. Ha értelmes emelést akartam mindig váltanom kellett. De minden alkalommal azért még jól az orruk alá dörgöltem az új fizumat, hogy ha ezt megadják, maradok. Általában nagyokat néztek...
2022. dec. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nagyon kellemetlen lenne kérni az emelést. Kb mint emlékeztetni valakit az adósságára, úgy jó, ha magától eszébe jut.

Egyszerűen ha kevesellem a fizut, keresek másik munkát és ha találok kellően magasabbért akkor fel is mondok. Hogyha mindig van vaskos emelés amikor elvárom, akkor persze nem jut eszembe keresgélni. Valamint ha nem találok magasabb fizuért alternatívát akkor pedig nem megalapozott a magasabb fizetésre szóló igényem. Tehát teljesen felesleges kör fizetésemelést igényelve kínos beszélgetésekbe bocsátkozni, elkerülhető és elkerülendő az ilyen helyzet.

2022. dec. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekem annyi szerencsém volt, hogy egy cohortban vettek fel többünket, és mindenki ugyanannyit kapott, sosem volt titok.

Eltelt egy pár hónap így, és mivel külföldi tanácsadói cég itthon, mindenkivel megbeszéltük hogy elkezdünk panaszkodni email formájában, hisz az infláció miatt pl €100 euróval kevesebb a bérünk mint amikor kezdtünk forintba számolva, illetve minden nagyon drága stb stb..

Ez sok-sok hetekig így ment, majd beadták a derekukat.

45% emelést kaptam végül, bár ebből 7,5% amúgyis járt volna akkor szerződés szerint.


Szóval igazából csak jelzed a szándékod a megfelelő embernek, és érvelj jól, esetleg bégázz fel másokat is, akkor jobban hajlanak rá, ha látják, hogy többen is boldogtalanok.

2022. dec. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz jelentős (5%-ot meghaladó) fizetésemelést kérni. Most talán kicsit könnyebb a magas infláció miatt 10%-ot kérni, de az infláció mellett az lófax meg esti fény.


Helyette a munkahelyváltás a bevált megoldás.

2022. dec. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!