Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell fizetésemelést...

Hogyan kell fizetésemelést kérni? kertel mar eletedben? Hogy ment?

Figyelt kérdés

Kb 3 eve dolgozom, ebbol 1,5 evet diakkent 2 evet pedig mar diplomaval. Ugyanannál a cegnel maradtam. Multirol beszélünk, top 2. a területen. Diákként szovetkezett alkalmazott majd szerződésben felvettek. Amikor egyszer volt bertargyalasom akkor meg a diplomam sem volt meg, amikor atvett a ceg szerzodessel es 4 oraban kellett volna dolgoznom es mas teruleten mint amin most vagyok. Zold fulukent es csak erettsegivel bemondtam egy alacsonyabb osszeget. Megkaptam es tenyleg egyszeru munka volt nulla stressz. Egy even belul leepitettek a teruletet es nem akartak kirugni ezert attetek a szakterületemre, penzugyre. Kicsit atvertek, mert bertargyalasom nem volt automatikusan megduplztak a 4oras berem, mert innetol 8 oras lettem. Mivel akkor szereztem az oklevelemet es szinten kezdo voltam es bizakodtam benne, hogy majd 3 honap probaido utan vagy majd miutan jol betanultam vagy rengeteg munkat átvállaltam majd emelnek fizetest vagy szoba fogjak hozni… eltelt egy ev es jott a szokasos bonusz osztás valamint a kötelező mindenkinek jaro inflációs béremelés ami 6% volt . Akkor megdobbentem mert 25% volt a mininlas emeles is es akkor mar az inflacio is kicsit meglódult kb 12% volt, valamint akkorra en mar rengeteg uj feladatot lattam el kello onallosaggal. Ra is kerdeztem a manageremnel, hogy komolyan 6% ? Amire elegge duhosen kozolte, hogy bar nem emltek inflacioval, de ez hihetetlenül sok emelésnek szamit.

Ugy ket hetig itthon sirtam, de aztan felszivtam magam, hogy rendben fejlesztem magam meg tobbet dolgozom majd akkor iden elismernek biztosan.. valoban elkezdtem egy mestert egyetemen, hogy szaktudasom bovitsem amit sikeresen viszek is, angolt szinten sokkal jobban beszelem, munkaban meg tobb feldatot latok el precizen. Nos 1x-2x megemlitik, hogy milyen sok jot hallanak rolam, de ezenkivul a berrol szo nem esik soha. Senki nem emlitette, hogy emlnenek, megint csak a szokasos inflacios emeles lesz ami jar mindenkinek..

Megint sirogorcseim vannak, hogy biztosan ennyit erek csak, leneznek es a munkam semmi. Biztosan ugy tekintenek ram, hogy barki kepes lenne ezt elvegezni es ennyit erek, semmit.

Mivel en a masok beret is latom igy kulon fájdalmas, mivel ilyen alacsony béren nincs mas a cegnel.. kb netto 80-300 ezerrel keresnek tobbet nalam az atlagos dolgozok. Akik Managerek stb azt nem említem most itt.

Az en pozicionban senki mas nem dolgozik igy nehez azzal osszehasonlitani a tobbiek beret, egy valaki lenne de o senior, o pl dupla annyit keres mint en valamint neki jar ceges auto is es egyéb bonuszok ami nekem nem. Végzettségben ugyanaz lesz mint az ove, ugyanott vegzett mesteren mint en fogok.

Beszeltem baratokkal akik hasonlo pozicioban dolgoznak es dobbenve mondjak nekem, hogy ok alacsonyabb rendu feladatoakt latnak es ugy keresnek annyit mint en. Radasul ok nem streszelnek es idegennyelvet sem kell beszelniuk.

Szoval fizetésemelést kellene kernem, de gnomorgorcsom van, hogy ennyire nem torodnek velem a vezetosegben, hogy latjak mennyivel rosszabbul keresek es lehet azert nem akarnak adni, mert ennyire ertektelennek tartanak. Nem tudom mi lesz, ha a szembe mondjak, lehet sírni is fogok. Iszonyatosan igazságtalannak elem meg ezt.


2022. dec. 18. 16:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

1, nem azert sirok, mert olyan rossz a viszonyunk, hanem azert, mert annyira méltatlannak erzem az egesz helyzetet. Magamat is stresszelem ezzel, hogy a problema bennem van, ennyivel erek kevesebbet masoknal, persze mint irtam megnéztem a bereket es olyan pozicioban, mint sima adminisztrativ keresnek +80al tobbet nalam a kollegak, akiket stressz nem igen er…


ebben a helyzetben nem erzem fernek, hogy nem volt bertargyalasom igy azon az alacsony alapberen vagyok amit diakkent is adtak es csak azt enelik minden majusban a kotelezo mindenkinek jaro %-al. Egy senior kollega van meg a csapatban ot elo is leptettek, a fizetese most mar nem 2x hanem 3x annyi lesz mint az enyem. Ot ne hasonlitsuk hozzam, sok feldatot kiszor nekem, o meetingeken vesz reszt, es tovabbitja nekem a kereseket azokat amik ugye rengeteg idot elvesznek…


Valoban en is cikinek erzem, hogy nekem kell kisirni az emelest… de muszáj leszek, mert 2 evig csendben vartam azt hittem majd megkapom, majd ok szolnak.. nagyon nem ..

2022. dec. 19. 09:48
 12/21 anonim ***** válasza:

Egy jó hosszútávú munkakapcsolat úgy működhet, ha beszélgettek és visszajelzést adsz a pozitív és negatív dolgokról is.


Munkahelynek az az érdeke, hogy minél alacsonyabb bérért találjon szakképzett munkaerőt, így nagyobb profitot tud termelni. Munkavállalónak az az érdeke, hogy minél magasabb bért kapjon. Pontosan ezért, nem fog utánad szaladni a munkahelyed, sem a menedezsered, hogy: Kérsz több pénzt? Van bőven szívesen adunk! - gondolom ezt te is logikusnak gondolod.


Megértem, hogy nem korrekt, hogy más hasonló pozícióban többet keres, viszont ha bármivel nem vagy elégedett a munkahelyen, érdemes kommunikálni, hiszen csak így érheted el a célod, senki se gondolatolvasó! Ha pedig figyelmen nélkül hagyják az igényeid, kéréseid - amelyek jelenleg teljesen jogosak - akkor marad a váltás.

2022. dec. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Miért adnának többet amikor ennyiért is megcsinálod?
2022. dec. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Le kéne lépned máshova. De ha már úgyis lelépsz szólj be a főnöknek, hogy ilyen szar bérért csak szarabb munkaerőt kap majd a zsugori. Legalábbis én ezt tenném a helyedben ha megtehetném.
2022. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Amúgy a leírás alapján vagy nem lesz emelés, vagy ha lesz se lesz elég. Előző vagyok.
2022. dec. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Kertem vegul, mert mar nem birtam dolgozni igy. Azt mondta megbeszelik, hogy mi legyen, valamint a kozvetlen fonokom nagyon nem szeretne, ha elmennek es o megadna a keresem. (30%) A masikuk akin mulik pedig kerdeses mit fog szolni, lehet o nem megy bele.. kiderul.
2022. dec. 19. 18:25
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha itt belementek 30 szazalekba mashol megkapnal 100 szazalekot... Menj el interjuzni mas ceghez
2022. dec. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Jól mondja a 17-es, ha megadják, akkor kezdj gyanakodni, hogy még így is hülyének néznek. Egy-két interjúra elnézhetnél, pénzbe nem kerül, de lehet kapnál egy korrekt ajánlatot...
2022. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Megalapoznám a béremelés kérésemet azzal, hogy beszéltem régi és mostani szaktársaimmal, akik velem azonos munkakörbe dolgoznak kevesebb felelősséggel, jóval magasabb fizetésért.

(Persze ezt hosszabban kifejtve)


Itt nézném a reakciót. Erre tipikusan azt mondanák, hogy minden cég, pozíció és ember más, így ez nem megfelelő mérték a helyes bérígény belövésére.


Ha tényleg nagyon alacsony a béred, itt lehet dobnának pár %-ot, hogy elégedett legyél.


Kb itt felhoznám, hogy nagyon kedvelem a kollágáimat, azonosulni tudok a produktummal és összeségében szeretek itt dolgozni. Picit részletezném, majd rátérnék arra, hogy ennek ellenére ilyen alacsony honoráció mellett, nem tudom folytatni a munkát.


Ezzel azt implikálod, hogy fel fogsz mondani, hacsak nem kapsz valami komolyabb emelét.


Ha nem adnak, akkor meg tényleg felmondasz...


Én gyakornokként játszottam el majdnem ugyanezt és a végére 100% emelést akartak adni, de így is felmondtam, mert nem szerettem a helyet, de arra jó volt, hogy megtudjam mennyi az értékem a munkaerőpiacon.


Ez is mutatja, hogy például engem mennyire alulfizettek, de nálam mondjuk be volt ütemezve egy magas emelés, eleve úgy vettek fel, de ez nem történt meg, mert azt hitték eltudják velem, hitetni, hogy még sem vagyok olyan kompetens mint gondoltam.

2022. dec. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Meg nem tudom, hogy megadjak-e gondolom 1-2 heten belul lesz valami hir rola, bar unnepek miatt lehet csak januarban..

kivancsi vagyok ra, a managerem szerint realis, de sajnos nem o dont. Bar az aki donteni fog nos az a no ne is beszeljunk rola milyen fizetest visz haza… szoval nagyon gusztustalan lenne tole, ha azt valaszolna, hogy ez tulzas.. azota a Hays Salary gudiot is megneztem es ott a szakteruletem es tapasztalatom alapjan meg csak nem is a maximumot kertem.. de ha megkapnam a 30% ot akkor mar az atlagos felett lenne tehat abszolut realis a keresem.. ezzel szemben a senior kollegam pedig az o poziciojanal maximumnal tobbet kap..es nagyon sokan a cegnel akik mas teruleten dolgoznak a maximum felett. Igy igen, ha elutasitja a 30%-ot nem erdemes maradnom engem tenyleg leneznek. Szoval nagyon varom az eredmenyt…

2022. dec. 20. 12:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!