Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ezzel a diploma-tr...

Szerintetek ezzel a diploma-trióval szép karriert tudok építeni?

Figyelt kérdés

SZTE - Matematika BSc (alkalmazott matematikus specializáció)

SZTE - Alkalmazott matematikus MSc (Alkalmazott analízis specializáció)

Vienna University of Economics and Business - Quantitative Finance MSc


A kérdés, hogy megéri, vagy szükéges-e az a 2 év matematikus mesterképzés itthon, vagy egyből vágjak neki Bécsnek? Leginkább a bankok, data science területek érdekelnek matematikusként.



2022. dec. 27. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Igen! Kezdő fizu bőven nettó 1m felett lesz, én olyan nettó 1,3 körül mondanám, ami br.2m azonnal végzés után.
2022. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Minek halmozol ennyi kb hasonló kaliberű és képzettséget adó papírt ahelyett, hogy elmennél normális szakmai tapasztalatot szerezni végre?


Komolyan nem értelek titeket. Aki nem pályaváltó és nem akar doktorálni, az miért hiszi azt, hogy nem az idejét bassza el ilyenekkel? Mi értelme kártyázni egy vagon ugyanolyan alap-és mesterszakos papírral, aszalva a feneked 10 évig az egyetemen?


Ha kutatni akarsz, akkor van értelme ennek. Meg ha egy elhibázott döntést korrigálsz. De ez egyik sem, könyörgöm! Ha iparban akarsz dolgozni, takarodj az iparba az első szakod után és maximum mellette csináld a tanulmányaidat.

2022. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Ezzel elmehetsz bankokhoz mint Quant vagy strat és lépkedsz felfele.


Mondjuk azt én se értem minek akarsz még egy diplomát. Igazából már a 3. diplomát is kissé feleslegesnek érzem, jobban jártál volna egy PhD vel.

2022. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az MSC felesleges. Menj egyből Bécsbe!
2022. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is redundáns a két MSc. Menj egyből Bécsbe ÉS keress gyakornoki munkát azonnal.
2022. dec. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

A kérdés, hogy felvesznek-e mindenféle üzleti előképzettség nélkül a bécsi szakra. Ha igen, akkor szerintem a magyar MSc felesleges.


Az 1-es nyilván trollkodik, Magyarországon erre a kombinációra a reális kezdőfizut én olyan 600 bruttóra mondanám, ami viszont ha ügyes vagy elég gyorsan tud emelkedni. Ha MSc után Bécsben maradsz, ott viszont jobbak a kilátások.

2022. dec. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem a NETTÓ 600 a reális kezdőfizu ebben a szakmában. Ezek nem holmi kóderek.
2022. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szte bsc-n (is) végeztem. Ha matek szak, akkor inkább eltét vagy bme-t válaszd. Az szte matek sajnos elég gyenge. Csak nézd meg az szte záróvizsga tételsort meg a másik kettő egyetemen. Vagy a tanterveiket. Elte bsc záróvizsgán van olyan téma, ami szte-n csak msc-n kerül elő és ott is kevesebb félévben.


A másik, hogy el kell döntened, hogy most matematikus akarsz lenni vagy valami banki / pénzügyi elemző. A matematikus szakok (az alkalmazott szakirányok is) a kutatásra készítenek fel. Ha elemző akarsz lenni, akkor van külön gazdasági és pénzügy-matematikai elemző szak vagy külföldön ennek megfelelője. Szóval, ha adatelemzéssel kapcsolatos dolgok érdekelnek, akkor nagyon fájdalmas lesz egy matematikus szakon differenciáltopológiát és hiperbolikus geometriát tanulni.


Ahogy fentebb is írták, két hasonló msc felesleges. És nézegess tanterveket és tárgyleírásokat, hogy lásd, hol mit kellene tanulni. Kicsit azt látom, hogy mivel megy a hype az elemzős, data science és MI körül manapság, minden diák azonnal kiszúrja magának a matematikus szakot, de nem tudják igazából mi van ott.

2022. dec. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
7-es: nem holmi kóderek, de frissen az iskolapadból kiesve releváns tapasztalatuk sincs.
2022. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Baluba ***** válasza:
100%

A két MSC redundáns. Én ELTE-n végeztem ugyan ezt a bsc-t és msc-t (csak én számítástudományi specen). Már New Yorkban dolgozom investment bankban, és még bőven 30 alatt vagyok, a plusz 2 év második mester remek szórakozás lett volna akár itthon, akár Bécsben, de karrier szempontból teljesen felesleges.

Kicsit off: ha úgy érzed, ne félj a finance részt kihagyni a képzésedből. Nekem az alap tárgyakon felül egyetlen stoch process órám volt, Black-Scholesrol nem is hallottam egyetemen. Ennek ellenére kérdés nélkül felvettek, aztán már a munka első 2 hetében pótoltam be heti 40 fizetett órában a finance részt könyvből.

Ha bármi egyéb kérdésed felmerül, vagy konkrétumokra vagy kiváncsi, írj nyugodtan privát üzenetet.

2022. dec. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!