Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A bolti eladó szakma tényleg...

A bolti eladó szakma tényleg olyan förtelmes, mint a rokonaim állítják?

Figyelt kérdés
Diákmunkáztam nyáron árufeltöltőként, és nekem kifejezetten tetszett. Jelenleg informatikusnak tanulok (középiskola) de a falnak megyek tőle, alig várom, hogy végezzek. Emiatt keresek most valami mást... Nincsenek nagy igényeim, csak meg szeretnék élni (bár ebben az országban már az is nagy igénynek számít...), és biztos szakmát akarok, olyat, amire van kereslet, és nyugdíjig csinálhatom. A fizikai munkával meg a takarítással nincs bajom, és segíteni is szeretek (ha a vevők keresnek vmit esetleg). De anyumtól és nagynénémtől (aki jelenleg is eladó) állandóan azt hallom csak, hogy eszembe ne jusson, belerokkanok a pakolásba, egyébként is rengeteg a tapló ember, sokan úgy beszélnek az eladókkal mint a kapcaronggyal, és nem lehet megélni a fizetésből.

2022. dec. 28. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem borzalmas. De anyukád nem szeretné, hogy feleslegesen tanulj egy ennél sokkal jobban megfizetett szakmát
2022. dec. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha diákként csinálod, talán nem olyan förtelmes. Akkor bizonyos szintig védve vagy az ott dolgozó felnőttek által, nem terhel akkora felelősség.

Legalábbis én igy érzem.

Az biztos, hogy kemény munka tud lenni, főleg most, ünnepek előtt hatalmas forgalom van mindenfele

2022. dec. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

"Nincsenek nagy igényeim"

Ezt egy kicsit gondold át, mert ha gyereket/gyerekeket akarsz, őket is el kell tartanod.

2022. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Én pénztárban dolgozom diákmunkával. Nekem tetszik. De ha 30 éve ezt csinálnám, biztos én is eléggé negatívan tudnám leírni.
2022. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ember függő. Apum is dolgozott kereskedelembe, anyum jelenleg is ott dolgozik csak már saját üzletet visznek. (Dohánybolt + lerakat, illetve volt kisboltuk is) akarták, hogy ott dolgozzak, de annyit nem tudnak fizetni amennyiért én ezt vállalnám.


Ha neked tetszik akkor menj el ilyen helyre dolgozni, de ahogy te is írtad nagy fizetéseket ne várj. Aldi, Lidl kombó fizet a legjobban, de ott mindenes vagy és hatalmas a pörgés. Hajrá!

2022. dec. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el csak jót akarnak neked! Anyukádnak és nagynénédnek maximálisan igaza van, plusz szar a fizetés. 5 évet dolgoztam kereskedelemben, soha többet, inkább befekszem a híd alá.
2022. dec. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

Tanulj mesterséget, abból igencsak jól fogsz kijönni.

Ha nő vagy akkor fodrász, körmös, kozmetikus, férfiként ács, víz/gázszerelő, légkondis, bármi.

Szarrá fogod magad keresni.

Olvasd el a bolti eladót. Azt megjegyzem, nem biztos, hogy 20 év múlva ugyan így fogsz gondolkozni, mikor recsegni fognak az izűleteid és betegen is be kell menned dolgozni, valamint kirúgnak, ha gyereket vállalsz.

2023. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!