Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adatelemzőként ebben az...

Adatelemzőként ebben az esetben ez jó vagy rossz fizetésnek számít?

Figyelt kérdés

Budapesten jó hírű multinál, adatelemzői pozíció, angol nyelvtudás elvárt, az én esetemben pedig angliai infós BSc-m van. (Magyar fizetéseket nézzünk, tudom ha kint maradok egyetem után ott többet kaptam volna jóval).


7 hónapja dolgozom itt, eleinte alul voltam fizetve márcsak ismerősök fizetéséhez viszonyítva is, azóta volt egy korrekció és már fontoltam a továbblépést, viszont így már az alapbérem 670 bruttó havonta, plusz nettó 30 ezer szép kártya.


25 alattiként ez havi nettó 550 ezer a szép kártyára utalt összeggel együtt számolva.


Nincs semmi tapasztalatom ezen a 7 hónapon kívül amit itt szereztem.

Rugalmas munka, szuper csapat és manager, hetente-kéthetente elég bejárni az irodába 1-2 napokat.

A munkát sem kényszerből csinálom, tetszik amit javarészt rám bíznak, de abba is van beleszólásom.


Szerintetek mennyit keres most ilyen nehézkes év és ilyen infláció után az országban egy szintén pályakezdő ezen a területen, hasonló pozícióban?


Az interneten amilyen fizetéseket találtam szerintem még nem reálisak, nem tudom hogy most jelen esetben 20%-os inflációval milyen béreket kínálhatnak..

(Hírdetéseknél pedig nincsenek feltüntetve fizuk)


Így ezzel a bérrel már nem tervezek lelépni, de ha máshol sokkal többet érnék és még mindig kevésnek számít (volt pesti ismerősöm aki szemközt röhögött, pedig mégcsak nem is IT területen dolgozik, hogy hogy lehet ilyen keveset keresni) akkor lehet érdemes megfontolni.. Mit gondoltok?



2022. dec. 30. 20:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy most költöztem az országba, szóval részben ezért is nem ismerem még olyan nagyon jól a piacot és a fizetéseket a fővárosban, de ha hallomásokra alapoznék, egy foodpanda futár dupla ennyit keres elvileg.. 😬😅
2022. dec. 30. 20:21
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz ennél többet kapni juniorként
2022. dec. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagnál jobban keresel. Kifejezetten jó fizetés. Főként az írtakat, tapasztalatodat és a különösen rugalmas munkavégzést tekintve. A magyar emberek döntő többsége alaposan megbecsülné. Vannak kivételek de nyilván nem arra vonatkozott a kérdésed.
2022. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
#2 Ha hasonló marad az infláció -márpedig úgy néz ki- akkor nem kizárt hogy ennél többet is fognak keresni akár juniorként.
2022. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szakmabeliként kb ez az összeg reálisnak tűnik nekem. Stacktől is függ, ha nem igényel a munkád statisztikai ismereteket és komolyabb programozást, csak vizualizációról és riportkészítésről beszélünk, akkor csoda, hogy ennyit kapsz. Ha szinte fejlesztői steckkel dolgozol, akkor egy éven belül elvárható azért a br 700.
2022. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Whoa, köszi a válaszokat :)


Igazából vizualizációt nem igazán készítek, inkább csak report-okat sql-el (és más csinál ezekből cuki graph-okat), illetve javarészt adatokat katalogizálok, valamint data governance, data quality és hasonló dolgok. De az utóbbi időben egyre többet dolgozunk manifest fájlokkal (json, yaml), ezen kívül havi egyszer Quality Assurance tesztelőként is szoktam tevékenykedni, ahol manuálisan teszteljük a katalogizált adatokat, hogy minden megfelelő-e.

Igazából ezért is szeretem ezt, mert sokoldalú és több feladatban is részt tudok venni, nem mindig csak ugyanazon kell bajlódni, szóval nem unalmas.


Már kőbe van vésve egyébként 2x7%-os emelés szerződés szerint, egy májusban, majd mégegy novemberben, ez fejlődési bónusz. (Ezen felül pedig ahogy az infláció alakul, úgy tudunk panaszkodni)

Utána már letelik a "kiküldetésem", mert jelenleg consultancy/közvetíző cég által vagyok itt, utána pedig nagy eséllyel átvesznek permanent-ként, és bár nem hivatalos, de elvileg az is jár egy nagyobbka emeléssel, mint amit most is kaptam. (Plusz sokkal több benefit, pl privát eü..)


Szóval ezek szerint nem érdemes dobbantani semerre sem. 2 hónapja erősen eljátszadoztam a gondolattal, mert jóval (!) kevesebbet kaptam mint most.

2022. dec. 30. 21:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyen feladatkörrel ez magas bér.
2022. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
76%
Korrekt fizetés.
2022. dec. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen jó ez a fizetés, arra figyelj, hogy fegyelmezetten tanulj. Ne csak azt, ami a munkádhoz kell, hanem állj neki és tanulj módszeresen új dolgokat.
2022. dec. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez az összeg nettoban, ebben a munkakörben ma a piaci realitások felső szegmensében van Mo-on.
2022. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!