Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt beleírhatom az önéletrajzo...

Ezt beleírhatom az önéletrajzomba?

Figyelt kérdés
Utóbbi két nyáron a bátyám házának építésén dolgoztam. Most, hogy befejeztem az iskolát fősuli mellett szeretnék találni munkát. Beleírhatom ezt a hat építkezésen ledolgozott hónapot az önéletrajzomba, ha nem kaptam fizetést érte, nem voltam bejelentve és lényegében nincsen hivatalos nyoma? Ha igen akkor ezt az önkéntes vagy inkább a maszek kategóriába lehet sorosni?

2022. dec. 31. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Releváns bármilyen álláspályázatnál az itt megszerzett tapasztalat? Ha nem, felesleges beleírni, ez nem nekrológ hogy felsorolod az egész életedben betöltött összes dolgot, mert az is foglalja a helyet a papíron.

Az, hogy hivatalos volt-e vagy sem, úgysem ellenőrzi senki. Ahol számít, úgyis kell valami referencia, nyilván nem fogsz olyan munkahelyet beírni ahol azt is letagadják hogy ismertek, mert feketéztél.

2022. dec. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyes válaszolónak:

Építészi pályára készülök, így releváns lenne. Nekem a fő problémám, hogy nem tudok egy konkrét céget megjelölni munkáltatónak, mivel minden ott dolgozó szakembernek besegítettem az ácstól kezdve a villanyszerelőig.

2022. dec. 31. 19:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy írnám be 1-2 mondatban, mint munkatapasztalat az egyéb infók között, de nem felsorolva a hivatalos, bejelentett munkahelyeknél. Így benne is van, látják és rá tudnak kérdezni egy interjúban. Ettől bővebben kifejtve már inkább a motivációs levélbe mehetne, ha még kérnek egyáltalán ilyet.
2022. dec. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp írd be. Bármelyik területen előny, hogy van gyakorlati tapasztalatod.
2023. jan. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy #3 írja. Plusz pont, hogy a gyakorlatban is van fogalmad a dolgokról, de nem kell azt a látszatot kelteni, hogy ez bejelentett "rendes" munka volt. Majd interjún rákérdeznek, ha fontosnak tartják
2023. jan. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!