Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes 38 évesen elmennek...

Érdemes 38 évesen elmennek rendőrnek jó fizikai adottságokkal (sportolok heti 3 szor) ha ezt az egészet már nem bírom, amit a tanárokkal tesz gyűlölettel ez a kormány?

Figyelt kérdés
Biológia-földrajz szakos vagyok, de kémiában is ,,jó,, vagyok, mert 4 éve azt is tanítom msc végzettséggel. De most jutott el arra a szintre a dolog, hogy nincs tovább. Egyszerűen 10% pótlékokkal, amikor 25% az infláció, nem lehet így életben maradni ped 2 fokozatban sem. Egyszerűen fel nem foghatom ezt az aljas Brüsszelre mutogatást, amikor minden más szférában saját költségvetésből sikerült a béreket rendezni (bsc-skezdő ápoló többet keres, mint én, csecsemőgondozó főiskolával vagy 65 nettóval többet kap, mint én, rendőr ismerős 34 évesen 55 nettó pluszban van hozzám képest). Ez már-már bűncselekmény. Ezért gondolkoztam nyáron a váltáson, katonaság v rendőrség. Mostanában elég népszerűek és jóval többet fizetnek, mint nekem (286 nettó lesz januárban a bérem 38 évesen egyetemmel, ped 2 ben és munkaközösségi vezetőként). Nagyjából bárhol többet keresnék, lidlben is, habár nincs kereskedelmi végzettségem. Sajna programozói és ehhez hasonló dolgok nem mennek, így az ilyenfajta advicet ne írjuk, köszi. Azért maradtam eddig ebben a gyalázatos pöcegödörben, hogy egy lakásra való 11 millió önerőt (plusz 9 millió hitel) megkeressek itt a keleti vidéken. De egy életem van, muszáj váltani, amíg nem késő. Tanácsok?
2023. jan. 1. 17:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Milyen szempontbol?
2023. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Váltás.
2023. jan. 1. 17:14
 3/17 anonim ***** válasza:
29%
Valtas szempontbol erdemes-e valtanod? Ez a kerdes?
2023. jan. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, amikor tanarnak mentel 18eve, szerinted mennyit kerestek? Nem volt 100k a tanar ber. Sose volt megfizetve es sose volt ra politikai akarat. Se Orban se Gyurcsany nem foglalkozott vele.2021 elott meg inflacio se volt.

Miert mentel olyan palyara amit sose fizettek meg? Azert hogy 18evvel később a keves penzert sirj?

Miert csak közalkalmazotti statuszban gondolkodsz? Eszedbe se jutott a versenyszferaban elhelyezkedni? Csak van egy diplomad es beszelsz valamilyen nyelvet.

2023. jan. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es nem tudom hol él. 18 évesen, amikor az ember pályát választ, akkor még fiatal és tele van illúziókkal. Nekem is mondták, hogy ne menjek tanárnak, mert nem élek meg belőle. Nem hallgattam rájuk. Azt mondtam, nekem nincsenek nagy igényeim, járok busszal, nem akarok külföldön nyaralni stb.

De egy gyereknek, aki otthon lakik, semmi fogalma nincs a pénzügyekről!

Én 18 éve voltam pályakezdő tanár, az első kézhez kapott fizetésem nettó 54.000 Ft volt. Akkor volt a városban egy 50 m2-es panellakás albérleti ára 50.000 +rezsi. Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy ilyen létezik! Hogy ennyi fizetéssel ki merik szúrni a szemét az embernek. Józan ésszel azt gondolnád, hogyha valaki dolgozik, akkor azért nem kell hajléktalankodnia meg éhen halnia a fizetéséből, pláne, ha még diplomája is van. Sajnos ebben az országban ez nem alap.

Értem én, hogy az oktatás az nem egy olyan ágazat, ami termeli a pénzt, de igenis értékes! Az akkori főnököm meg közölte velem, hogy nem a pénzért megy valaki tanárnak, hanem elhivatottságból. Mondtam is neki, hogy ez mind szép és jó, de elhivatottságért nem adnak kenyeret a boltban. Ki fog engem eltartani? Azt mondta a tanítás csak hobbi. Keressek egy gazdag férjet. Na, csodálatos.

Hozzáteszem, hogy a legtöbb kollégám legalább 2 helyen dolgozott meg egy csomó különórájuk volt. Aztán behozták azt, hogy legyen 24 óra a kötelező, és akkor a legtöbbnek fel kellett mondani a másodállását.

Én 4 év múlva otthagytam az egészet, és bár azóta is hiányzik, nem mennék vissza. Szerettem csinálni, azt éreztem, hogy van értelme bemennem dolgozni, mert értéket teremtek. Ezt azóta sem éreztem soha egyetlen munkahelyemen sem.

Szerintem egyszerűen azt kéne, hogy senki ne menjen be dolgozni. Én nem is értem a tanárokat. Hagyják magukat megfélelmíteni, mert jaj, ki leszek rúgva. És akkor mi van?! Akárhol találsz ennyi pénzért munkát, még többért is.

Szomorú, mert nekem is van 2 iskolás gyerekem, és látom, hogy az oktatás színvonala a béka s.egge alatt van. De én is azt tanácsolnám, hogy hagyd ott. Én ezt tanácsolnám az összes tanárnak. Majd ha nem lesz, aki tanítson, akkor talán lép valamit a Kormány, addig semmit.

Ha beszélsz angolul, akkor multiba felvesznek, most elég kevés az ember ott is.

Én pénzügyre mentem, aztán compliance területre váltottam, most középvezető vagyok. Angolul beszélek felsőfokon, azért az kellene.

2023. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%
Nem érdemes. Mert ha a valamelyik végtagodat elveszted / amputáljak, akkor azonnal le szerelnek!
2023. jan. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

,,akkor talán lép valamit a Kormány, addig semmit."


Több, mint 50%-a a tanároknak 50 feletti, 54 az átlagéletkor. Szóval kb 10-11 év mire ezek a tanárok minde nyugdijba mennek, akkor utánpótlás egyáltalán nem lesz és tömeges iskolabezárás lesz. Akkor fog az akkori kormány észhez térni, csak nekem nincs 11 évem, hogy ezt kivárjam, hogy 50 évesen normálisan keressek. Angolul középfokon tudok, persze tudom fejleszteni. Nyilván nyáron pár tucat önéletrajzot szétküldök mindenfelé. Gondolkoztam biológusként elhelyezkedni, de ott sem élhető a bér a legtöbb kutatólaborban.

2023. jan. 1. 19:10
 8/17 anonim ***** válasza:
12%

5os, ez csak kifogas. Egy ertelmes gimnazista pontosan atlatja melyik szektor az amit nem erdemes csinalni mert nem fizetik meg. Akinek van esze az tudja hogy mit erdemes tanulni hogy piackepes szakmaja legyen.

Nyilvan nem mindenki ilyen de oket nem sajnalom. A tanárok fizetese mindig is nyilvanos volt, mindenki tudta hogy nem fizetik meg oket.

Felreertes ne essek, en nem azt mondom hogy ne fizessek meg oket, sot szerintem is tisztesseges bert kellene kapniuk, de utolag nyivakolni miatta vicces. Mintha egy kozmunkas sirna miert keresi a min ber felet. Hat mert baszott szakmat tanulni.

Te mondtad hogy 2005 korul 50kt kerestel es 50k volt az alberlet.

Tehat akkor az mszp es Gyurcsanyek is magasrol leszartak oket. Ahogy most Orbanek is. Lehet Orbanekat jogosan szidni, de tisztan latszik hogy a masik oldal ugxanolyan nyomorek. Ellenzekbol konnyu ugatni hogy 600ks bert a tanaroknak.

2023. jan. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#5

Írod, hogy fiatalon tele vagyunk illúzióval. Milyen igaz amúgy.

"Azt kéne, hogy senki se menjen be dolgozni". Kéne, igen, de ez is csak mese habbal, ilyen sosem fog előfordulni.

2023. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyik szopórollerről átszállni a másikra? Minek? Menj el SSC-be inkább
2023. jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!