Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes 38 évesen elmennek...

Érdemes 38 évesen elmennek rendőrnek jó fizikai adottságokkal (sportolok heti 3 szor) ha ezt az egészet már nem bírom, amit a tanárokkal tesz gyűlölettel ez a kormány?

Figyelt kérdés
Biológia-földrajz szakos vagyok, de kémiában is ,,jó,, vagyok, mert 4 éve azt is tanítom msc végzettséggel. De most jutott el arra a szintre a dolog, hogy nincs tovább. Egyszerűen 10% pótlékokkal, amikor 25% az infláció, nem lehet így életben maradni ped 2 fokozatban sem. Egyszerűen fel nem foghatom ezt az aljas Brüsszelre mutogatást, amikor minden más szférában saját költségvetésből sikerült a béreket rendezni (bsc-skezdő ápoló többet keres, mint én, csecsemőgondozó főiskolával vagy 65 nettóval többet kap, mint én, rendőr ismerős 34 évesen 55 nettó pluszban van hozzám képest). Ez már-már bűncselekmény. Ezért gondolkoztam nyáron a váltáson, katonaság v rendőrség. Mostanában elég népszerűek és jóval többet fizetnek, mint nekem (286 nettó lesz januárban a bérem 38 évesen egyetemmel, ped 2 ben és munkaközösségi vezetőként). Nagyjából bárhol többet keresnék, lidlben is, habár nincs kereskedelmi végzettségem. Sajna programozói és ehhez hasonló dolgok nem mennek, így az ilyenfajta advicet ne írjuk, köszi. Azért maradtam eddig ebben a gyalázatos pöcegödörben, hogy egy lakásra való 11 millió önerőt (plusz 9 millió hitel) megkeressek itt a keleti vidéken. De egy életem van, muszáj váltani, amíg nem késő. Tanácsok?
2023. jan. 1. 17:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként nekem pl nagy gondot jelent, hogy a tehetséges (!!!), tehát versenyekre, diákolimpiára, felvételikre stb. Plusz tehetséggondozást, felkészítést igénylő gyerekem számára nehéz valóban jó reál pedagógust találni még 4-5-6 eFt/óra díjért is.

(Tehát aki nem kiad egy feladatlapot, amit megoldókulccsal kijavít, mert arra én is képes vagyok, hanem országos, nemzetközi versenyfeladatokat érthetően elmagyaráz, levezet, élvezetesen tanít…)


…mindezt ugye jellemzően délután, koraeste.

Az ismerősi körben vagyunk annyian értelmes gyerekekkel megáldva, hogy egy NORMÁLIS kémia és matektanárt, esetleg fizika és angoltanárt is elég jól ki tudnánk egészíteni fizetésügyileg… 6-8 tanítvánnyal már azért látható összeget lehet akár ONLINE oktatással is keresni (nem is lenne igényünk offline módra, jelenleg is az ország másik feléből van fiatal, pályakezdő tanár, aki foglalkozik a gyerekemmel).


…igen, ez PLUSZ munka, plusz pénzért mondjuk és motivált, leckét, feladatot megcsináló, haladni AKARÓ és TUDÓ gyerekanyaggal, ami azért talán ugyancsak nem mindegy… ja és általános iskola felső tagozat, amihez már azért kell pedagógusvéna is, meg tudás is (én közgazdászként el tudom nyilván magyarázni a faktoriálist egy ötödikesnek, hatodikosnak, versenyfeladatban elő is jön nekik- de nem vagyok tanár, van ennek is célravezető módszertana).


…az óraadás, érettségire, versenyekre, tehetséggondozókra, felvételikre felkészítés miért nem opció? Talán sikerélményekkel is jobban kecsegtet… vagy épp a másik fele, ha van ilyen vénád/végzettséged/ kedved: tanulásban akadályozott, speciális foglalkozást, magyarázást stb. Igénylő, már-már gyógyped esetek… ez is egy hatalmas piaci rés szerintem.

2023. jan. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
62%
Na ja, ez így jól hangzik, csak ilyen szintű magánórához fel is kell készülni, akkor meg már duplnaannyi munkaórára kell osztanod azt az 5-6k óradíjat, úgy, hogy eleve túl van terhelve szinte az összes, igazán jó tanár, nem is kicsit.
2023. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Neked nem érdemes, örülj annak ami van sokan keresnek kevesebbet 286 nettónál.
2023. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
anyagilag nem éri meg
2023. jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 NTBS ***** válasza:
Ha úgy érzed igen. De kérdés milyen a lelked. Rendőrként durva dolgokat is láthatsz, vagy fegyvert kell használni.
2023. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

11-es azért ezt ha végiggondolod, ugyanúgy nem keresnek valami jól. Te írod, hogy csak este vagy kora este érnek rá a diákok.

Tehát napi max 2-3 órát tudna dolgozni, meg ugye arra készülni is kell. Ha tisztán, legálisan, számlát adva dolgozik, és abból leadózik, kifizeti a járulékokat mennyi marad? Hát akkor már nem olyan sok, vagy minimum 10.000 ft-os órabérrel kéne dolgozni. Na, meg ez nem egy fix jövedelem, a diákok állandóan lemondják az órákat. Nem csoda, hogy alig van tanár, aki ilyesmivel foglalkozik. Én is ismerek pár matektanárt, és mind azt mondta, hogy este már nem dolgozik, ott a család.

Szóval olyan munkahely kell, ahol normális munkaidőben adnak normális munkabért.

Amúgy tény és való, hogy egyik Kormány sem fizette meg a tanárokat. Soha. Ennél szerintem voltak rosszabb helyzetben is fizetés terén, de ehhez most még hozzájön a hatalmas presztizsrombolás. Régen a tanár szava szent, most meg mindenki teljesen komplett idiótának gondolja őket, hiszen ki az a marha, aki ennyi pénzért dolgozik.

2023. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

#16

Ott megbukik a dolog, hogy akinek van pár tanítványa, az BIZTOSAN nem ad számlát.

Nyilván ha hirdeti magát stb, az más. De pár tanítványt egymás között nyilván feketén fog. Jó pénz az, higgyétek el.

2023. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!