Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Brexit után Angliába vándoro...

A Brexit után Angliába vándorolt magyarok: nektek hogyan sikerült? Bejöttek a számításaitok?

Figyelt kérdés

A csapból is az folyik, hogy mennyire ellehetetlenedett az Angliába kijutás, még szaktudással is, idénymunkákra meg pláne.

Azoknak a (friss) történetére, tapasztalataira, ötleteire lennék kíváncsi, akiknek sikerül (főként kinti ismerősök, hátszél nélkül) kijutni és boldogulni.



2023. jan. 2. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem nehéz.

Webes interjún kaptam állásajánlatot, megtoldottam msc és nyelvvizsga papírokkal, volt egy kis papírmunka és szinte meg is volt.

Mondjuk albérletet nem volt könnyű találni.

Egyelőre még nem tudom jó-e így.

2023. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Már csak a széttanult agyúak tudnak kimenni dolgozni.
2023. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Szia, itt elek 7 eve, es tenyleg azt javaslom, azok jojjenek, akik hianyszakmaban profik. Ezek listaja konkretan fent van a home office honlapjan, azon cegek is ott vannak, akik szponzoralhatjak a working visat. Fizikai munka a brexit utan eselytelen itt. irorszagot javaslom, ott is ki lehet bekkelni az allampolgarsaghoz szukseges 5-6 evet es utana ugyanugy lehet dolgozni es elni Angliaban is. (Amig az EU-ban van MO addig menjetek, utana jon a feketeleves)
2023. jan. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
1-es valaszolo: elfelejtetted korrektul leirni, hogy milyen nyelvvizsga es milyen szakma volt, es hogy a ceged szponzoralta a visadat. Alberletet NEM tudsz kivenni segitseg nelkul, ui credit score meg leadozott evek nelkul azt itt nem lehet, hacsak nem atmeneti szoba vagy rovidtavu airbnb berlet, ami kb a duplaja egy rendes lepapirozott berletnek. Komolytalan volt a valaszod.
2023. jan. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Ez törvény, hogy nem adnak rendes albérletet vagy csak nem bíznak bennem?

Credit scoret már többen mondták de még mindig nem értem.

Nem szponzoráltak csak aláírták ha kijutok hozzájuk mehetek dolgozni.

Nyelvvizsgából ielts ami kell.

Cambridge is van de az nem számít.

Csak sima karbantartó vagyok akiből van 20 másik a cégnél.

Vmware rendszerekkel dolgozom, senki sem tudja hova tenni és elkönyvel szoftverfejlesztőnek pedig nem írok kódot.

2023. jan. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

"Már csak a széttanult agyúak tudnak kimenni dolgozni"


Igaza van a csávónak a primitív mosogató kétbites selejt véglényekből elege lett az angol anyanyelvű országoknak mint pl: USA, Anglia, Kanada azonban ha értékes és versenyképes tudás birtokában állsz mellé pedig társul piacképes diploma (informatika, villamosmérnök, orvosi, matematikus) és nyelvismeret továbbra is tárt karokkal várnak.

2023. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
5. a credit score igazolja azt, hogy fizetokepes vagy. De mert nem fizettel eddig sajat nevre szolo szamlakat, nem vettel fel hitelt, nincs ado-es banki multad, igy ezt jelenleg nem tudod igazolni. A kezdeshez ezeket mind javaslom, akkor is, ha eleinte egy szobat berelsz. (Council taxet fizess, azt muszaj, a nettel es egy kozmuszamlaval mar el lehet indulni egy bankszamla birtokaban) Minden infot meg tudsz szerezni az itteni eletrol, ha a keresoszavak melle beirod, hogy GOV es UK. Ez esetben valszeg eljutsz a home-office honlapjara (GOV) es azok az infok relevansak lesznek. A Credit Score az experian dot co dot uk oldalra valo beregisztralassal elkalauzol es a bankok nagyreszenek is ez a ceg az iranyado. Havi 15£ -ot fizetni kell azert, hogy segitsen a creditscore epiteseben de enelkul is mukodik, csak nem leszel okosabb. Az elofizetes barmikor lemondhato. Sok szerencset neked es koszi a reakciot.
2023. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
#6: Igen te rendkívül felvilágosult intelligens lény most legalább mosogatnak majd nekik a diplomások.Ja, nem. :D
2023. jan. 4. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
88%

8


Halmokban áll a szemét! Munakerőhiány van!

Sőt az ellátás megoldása is necces volt. Nyáron még üresek voltak a polcok mert 40,000 kamionos tiplizett az UK-ból.

2023. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
Hiányszakmában volt vállalkozásom, diplomám is van, de azt nem szerettem volna használni, így hiába vártak volna továbbra is "tárt karokkal", elhúztam egy kevésbé segglyuk országba :D Mert sokkal egyszerűbb volt ezt meglépni, mint akár egy percig is tovább szarakodni a debilségeikkel.
jan. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!