Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az állami szervek mire fel...

Az állami szervek mire fel osztogatják ilyen bőkezűen a szolgálati lakásokat Budapesten?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom, hogy NAV-nál, minisztériumnál, egyebeknél dolgoznak vidékről felköltözve, és a munkáltatójuk hozzájuk dobott egy belvárosi lakást, teljesen természetesnek veszik.

Azt ne is firtassuk, hogy ezeknek a szerveknek a működési hatékonysága hagy némi kívánnivalót maga után.


Ezzel szemben én nyelveket beszélő, multinál dolgozó mérnökként fizethetem a 150-200 ezres albérletet és még nettó 500-600-ból is esélytelen, hogy legalább egy önerőre összegyűjtsek belátható időn belül, miközben az adómból finanszírozom a bürokrata szervezetek lakásosztogatását. Nem hiszem, hogy annyira magas szaktudásról van ott szó, amit így kéne csábítgatni, egyszerű közgazdászok meg jogászok, akikből találni lehetne helyben is bőven, vagy olyan vidékit, aki fizeti a lakhatását magának.


Nem tartjátok ezt inkorrektnek?



2023. jan. 4. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Lépj ki és menj te is a Nav-hoz.
2023. jan. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, kitől hallottad, de nem sok valóságalapja van.

Állami szervnél dolgozom ("egyebeknél"), a cafeteria rendszerünk elég jó, de még lakhatási támogatás se igen van, nemhogy szolgálati lakás. :D

2023. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
És ki mondta neked, hogy ne ilyen lakás osztogató, állami szervhez menj dolgozni?
2023. jan. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én közszférában dologzom (központi hivatal) Budapesten és én még nem kaptam szolgálati lakást, pedig kevés a bérem és albérletben élek és már cafetériát se adnak :( hol van ilyen amúgy? oda megyek én is
2023. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Pénzügyőr vagyok, én szolgálati lakásban lakok 8 éve. Tűzoltó haverom szintén. Jelentkezhetsz mind két szervhez.
2023. jan. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor végeztem az ÁF-en, a NAV-nál minimálbéres állások voltak nekünk, az évfolyam negyede oda ment. És nem kaptak lakást. Ha kiszámolod, nem jársz jobban. Nézd meg a köztisztviselői bértáblát, annyi jár, és kész.
2023. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NTBS ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez tömeges. Bérkompenzáció lehet.
2023. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akiket én ismerek, azok nettó 400-500-akat keresnek, és nyelvet nem beszélő jogászok, közgazdászok, versenyszférában a kutyának nem kellenének. Nem tudom, minek kell ezt támogatnom. A tűzoltótól nem sajnálom, bár ott is inkább a normális fizetésre szavaznék, aztán oldja meg magának, vagy méginkább oldják meg helyi munkaerővel, ne vezényeljenek el vidéki tűzoltókat a családjuk mellől.


Az igaz, hogy tényleg nem tömeges, de szerintem egyáltalán nem indokolt egy esetben sem, max. rövidtávra, amíg keres egy albérletet. Ilyen szutyok helyekre meg nyilván nem fogok menni dolgozni 30 éves mérnökként.

2023. jan. 4. 20:24
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Szóval savanyú a szőlő, világos.
2023. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Akiket én ismerek, azok nettó 400-500-akat keresnek, és nyelvet nem beszélő jogászok, közgazdászok, versenyszférában a kutyának nem kellenének."

Közelebbről? Melyik város, milyen munkahely, milyen pozíció? Honnan tudod a fizetésüket? Havi alapbér, vagy évesből számolt átlag cafeteriával és negyedéves, és éves jutalmakkal? A kettő közt egy 2-es szorzó is lehet.

Tehát kaphat pluszt, de nincs garantálva, csak az alapbér.

És ez a legális, hivatalos jövedelem, vagy valami "mellékes"?...

Én papot tudok, akit ahova csak helyeznek, egy 11 szobás kastélyt kap szolgálati lakásnak.


Azért "kell" támogatnod, mert maffiaállam van és nem teszel ellene semmit.

2023. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!