Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az állami szervek mire fel...

Az állami szervek mire fel osztogatják ilyen bőkezűen a szolgálati lakásokat Budapesten?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom, hogy NAV-nál, minisztériumnál, egyebeknél dolgoznak vidékről felköltözve, és a munkáltatójuk hozzájuk dobott egy belvárosi lakást, teljesen természetesnek veszik.

Azt ne is firtassuk, hogy ezeknek a szerveknek a működési hatékonysága hagy némi kívánnivalót maga után.


Ezzel szemben én nyelveket beszélő, multinál dolgozó mérnökként fizethetem a 150-200 ezres albérletet és még nettó 500-600-ból is esélytelen, hogy legalább egy önerőre összegyűjtsek belátható időn belül, miközben az adómból finanszírozom a bürokrata szervezetek lakásosztogatását. Nem hiszem, hogy annyira magas szaktudásról van ott szó, amit így kéne csábítgatni, egyszerű közgazdászok meg jogászok, akikből találni lehetne helyben is bőven, vagy olyan vidékit, aki fizeti a lakhatását magának.


Nem tartjátok ezt inkorrektnek?



2023. jan. 4. 15:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Akiket én ismerek, azok nettó 400-500-akat keresnek, és nyelvet nem beszélő jogászok, közgazdászok, versenyszférában a kutyának nem kellenének."


Azért a közgász és jogász diploma távol van a kutyának sem kellene kategóriától!

Nyelveket nem beszél - asszem, az utóbbi 2 évben van, hogy nem kell középfokú nyelvvizsga a diplomához állami követelményben, de az iskola megkövetelheti saját berkein belül.

Nekünk is volt követelmény a szakmaival bővített középfokú nyelvvizsga.

Az nem egy az egyben elég az adott országban bárhol boldoguláshoz, de szintén elég távol van a "nyelveket nem beszélő"-től.

Egy Rigó utcai középfokút egy jogász, közgazdász akkor fejleszt fel piacképessé saját magától 1 év alatt, amikor csak akar...

2023. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!