Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik piacképtelen diplomát...

Akik piacképtelen diplomát szereztek (pl. bölcsész), hol sikerült elhelyezkednetek?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron diplomáztam, azóta munkanélküli vagyok. Minden egyes szembejövő, szakképzettséget nem igénylő állásra leadtam a jelentkezést. Voltam is pár állásinterjún, de nem vettek fel.

2023. jan. 5. 00:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%

Zőldfülű vagy, mégis mit vársz? Most jöttél ki az iskolapadból, az általad említett melókhoz meg túlképzett vagy. Erre amugy akkor kellett volna gondolni, amikor erre a szakra jelentkeztél. Büfészakra nem megyünk!!!!

Amúgy vendéglátásba nézelődjél! Dolgozni kell, ott megmutathatod milyen bölcs vagy, de ha más nem a Mekibe is várnak sok szeretettel!


Arra lesz jó, hogy már be tudod irni, hoyg dolgoztál itt ott és senki nem mondja utana h te meg kezdo vagy. Bölcsészként meg egyelőre ne gondolkodj. Tele van már a padlás, de egy ideje a pince meg atyúkól is már az ilyen mihaszna diplomásokkal! Ja nekem is van diplomám, de nem büfészak!

2023. jan. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%
Gyorsétterembe mindig kell pultos.
2023. jan. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Vannak irodai adminisztrációs állások, ahova elég egy érettségi is. Legalább valami ilyesmire felvehetnének.
2023. jan. 5. 01:53
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor lesz egy nagy űr az önéletrajzban. Azt csak nem mondhatom, hogy otthon ültem 3 évig.
2023. jan. 5. 02:10
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

SSCben ügyfélszolgálatosként.

Ha nem bánod éjszakázást elég tűrhető fizut össze lehet szedni.

2023. jan. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Matematika-történelem szakos diplomám van három éve. Jelenleg egy SSC-ben dolgozom az anyagiak miatt. Szerintem te is hasonlóan el tudsz helyezkedni ha van angol nyelvtudásod.
2023. jan. 5. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt úgy, hogy már egyetem mellett dolgoztam. Másrészt pedig pl bölcsész szakokon nagyon sok önálló munkát bele kell még tenned a dologba ahhoz, hogy legyen értéke a papírodnak. Nagyon sok próbálkozást, "házalást" és külön tanfolyamot igényel, mivel a legtöbb bölcsész szak inkább készség alapú.
2023. jan. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Én állítólagos "büfészakos" diplomával egy kanadai iskolában dolgozom SNI-s gyerekekkel. Érdekes, ide jó voltam. Persze képeztem magamat, van munkatapasztalatom, de itt mondjuk a tanári diploma is értékes, és a szociális munkás is. Egyébként a pszichológus is bölcsész, nem? És szerintem eléggé értékes diploma.
2023. jan. 5. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
79%

Te jó ég!!!! Azért ez durva!!!! Erre reagálok:

___________

.."A bölcsész diploma a legtöbb esetben azt mutatja, hogy vagy lusta, vagy rossz logikai képességű, vagy esetleg beteg világnézetű a tulajdonosa. Az ilyen diploma mindig nagy villogó piros lámpa egy önéletrajzban.


Egy HR-es."..

____________


Lusta? Rossz logikai képességű? BETEG vilagnézetű a tulajdonosa????

Mintha a büntetett előéletű stigmát emlegetné..serial killer".

Ez nagyon gáz!!!

Ön egy HR-es? Ahhoz mit kell elvégezni?

Ezen már gondolkoztam, kik ezek a HR - esek..human relation valami .

Ez is egy gyorstalpaló??

Ilyeneket leírni!!!

Egy végzett, tanult ember, ilyet nem ír, hogy a bölcsész szakos..lusta!!! Logika rossz.. beteg világnézet..

Ez az ember válogat? HR- ben?

A hülye robot munkákhoz? Persze, ügyfélszolgálat, IT valami, oda nem kell önállóan gondolkodó ember.

ROBOT KELL, SZOLGA.

Egyébként milyen bölcsész szak? Történelem? Irodalom? Mi?

Író..pl . regényíró.

Újságíró -nak sem árt ha tanult valami normálisat, bölcsész szakon.

Televíziós műsorszerkesztő.

Elég átalakulóban..hmmm..durva.

Sok olyan munka van, ami ismétli a tanultakat: cukrász, sofőr..jegyellenőr, automatizmussal, kreativitás nélkül?

Flow. Bele kell tenni , mindenbe lehet kreativitást tenni.

Milyen bölcsész diploma?

2023. jan. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%

#10: Pedig igaza van a HR-esnek.

Például egy műszaki diplomát adó képzésre eleve nem jellemző, hogy jó logikai érzékkel nem rendelkező menne.

A bölcsész szakokra pedig sokszor mennek azok akiknek nincs elképzelése mit akarnak, vagy csak valami könnyen megúszós diploma kell. A gender szakos izéket meg inkább hagyjuk.


A versenyképes fizetést adó szektor az ipar.

Egy cégnek nem az hoz bevételt ha valaki 3 órán át tud Kantról beszélni, hanem ha önállóan meg tud írni egy kódot C++-ban, vagy össze tud rakni egy műszaki tervet.

És ez a bérezésben nagyon szépen visszaköszön.


Egy országnak nagyon kevés szüksége van politológusra, történészre, meg japán lingvisztika szakos bölcsészekre.

Tanárnak meg senki nem akar menni.


Önjelölt média guruval (az influenszertől az újságíróig) meg tele van a padlás - az elmúlt 5 évben mindenki ebből akar megélni. Nagyon nehéz kitűnni a tömegből, végül csak keveseknek jön be.


Lehet felháborodottan írni, hogy de mi lesz így a kultúrával, tízmillió szakbarbár országa leszünk, igenis fontos egy bölcsész - de sajnos nem igaz. Menni fog az élet nélkülük.


Épp ezt mutatja a kérdés is.

A piac beárazta a szaktudást.

2023. jan. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!