Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik piacképtelen diplomát...

Akik piacképtelen diplomát szereztek (pl. bölcsész), hol sikerült elhelyezkednetek?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron diplomáztam, azóta munkanélküli vagyok. Minden egyes szembejövő, szakképzettséget nem igénylő állásra leadtam a jelentkezést. Voltam is pár állásinterjún, de nem vettek fel.

2023. jan. 5. 00:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsész tág fogalom. Mégis milyen diplomád van? Mert nem mindegy, hogy filózófia, pszichológia, pedagógia vagy médiatudomány...


Egy legalább közepes nyelvtudással amúgy SSC-be simán felvesznek.

2023. jan. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
13%
Soros úgynökként. Isteníteni kell Sorost, relativizálni kell az illegális migránsok álltal elkövetett gyilkosságokat, és érzékenyíteni kell ezerrel a pedofilok iránt. Jól fizet
2023. jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%

"A bölcsész diploma a legtöbb esetben azt mutatja, hogy vagy lusta, vagy rossz logikai képességű, vagy esetleg beteg világnézetű a tulajdonosa. Az ilyen diploma mindig nagy villogó piros lámpa egy önéletrajzban."


Egy HR-es.


LOLOLOL , nagyon remélem hogy csak trollkodsz.

2023. jan. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsészként végeztem, egy gyógyszergyártó cégnél vagyok Account Director. Előtte SSC-ben dolgoztam szintén salesben. Mindig jól kerestem vele.

Jól tárgyalok, jól kommunikálok, jól beszélek angolul, jó a megjelenésem. A diplomámon kívül van egy pár soft skillem, ami eladható.

Bölcsészdiplomával is lehet boldogulni, jól keresni, meg mérnökdiplomával is lehet szarul. Barátom tervezőmérnök és az SSC-sek röhögve megkeresik, amit ők.


Rajtad múlik, mit teszel még bele, de tény, hogy tanulni kell folyamatosan. És most nem arról beszélek, hogy el kell végezned még x szakot vagy képzést, de amit az egyetemen megtanítottak, az vajmi kevés a munkaerőpiacra. És ez minden területre igaz, ha jól akarod csinálni a munkádat.

2023. jan. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"A bölcsész diploma a legtöbb esetben azt mutatja, hogy vagy lusta, vagy rossz logikai képességű, vagy esetleg beteg világnézetű a tulajdonosa. Az ilyen diploma mindig nagy villogó piros lámpa egy önéletrajzban."


Jó isten, gyere le... Én is kivasztással foglalkozom. Sima recepciós munkakört sem tölthetnek be nálunk diploma nélkül. Oda tökéletes egy nyelvszakos diploma például. De van a fejlesztőink között is ex-bölcsész. Azokra a helyekre nem szabad jelentkezni, ahol tanulni bűn.

2023. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Még sehol
2023. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!