Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyire félnek ettől a munkált...

Ennyire félnek ettől a munkáltatók? Más is volt már ennyire elkeseredve?

Figyelt kérdés

Sajnos már a megyében egyre kevesebb az olyan állás, ami releváns lenne számomra. Beadtam állami szervhez a jelentkezésem a mellettünk lévő megyében. Érettségi volt az elvárás. Majd egy jó érzésű hölgy felhívott (kiderült ő már csak egy hónapig dolgozik ott, mert nyugdíjba megy), hogy sajnos nem fognak felvenni, mert túlképzett vagyok. (bölcsész nyelvész diploma, igen tudom a reakciót, ne menjünk bele!) Illetve, mivel nem a városban lakom, még egy ok, hogy elutasítsanak. Jeleztem a motivációs levelemben, hogy rugalmas vagyok, sikeres felvétel esetén költöznék. Nem ismeretlen a terep, párom abban a városban élt, sokat járunk oda. Mondta, ha már ideköltöztem, akkor jelentkezzek újra, úgy is lesznek folyamatában pozíciók. Most körülbelül semmi sincs. De ugyan ez a fővárossal. Vagy az van, hogy nem fizetik a törvényileg járó 86%-t, vagy esélyt sem adnak, mert agglomeráció. Illetve órákat kell ingázni, még akár pesten belül is.

Már arra gondoltam, hogy letagadom a diplomát és simán érettségivel jelentkezem (több mint 5 éves tapasztalatom van adminisztráció területen, ebből 3 év logisztika, angolt B1+, német B2+ szinten beszélem). Jelentkezem valami egyszerű munkakörre, és akkor maradok a fenekemen.

Arról nem is beszélve, hogy egyikünk fizetése csak albérletre megy el. És mikor beközlik, hogy ja, ilyen kvalitásokkal csak nettó 200.000 kapsz, úgy hogy sok a túlóra, és néha van hétvége is...


Több mint fél éve vagyok munkanélküli és egyre inkább feladom a reményt.


Adott esetben a felmondás is 30 vagy 60 nap, én 2 héten belül is tudnék kezdeni. Már komolyan azon gondolkodom, hogy elmegyek gyártósorra dolgozni...


2023. jan. 5. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a munkáltató az olcsóbb megoldást keresi. Ha talál helyben is alkalmazottat, akkor nem fogja neked téríteni a bejárást.

próbálj valami piacképes szakmát tanulni, aztán azzal elhelyezkedni.

2023. jan. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Ssc
2023. jan. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Miért a "valami egyszerű" állásokat célzod, amikor diplomád van? Azokat hagyd meg a butábbaknak. Diploma plusz 2 nyelvvel az ssc állásokat nézgetném a helyedben. Jó a kezdőfizu és hamar lehet karriert építeni ott.
2023. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
költözz Pestre vagy irány a gyártósor.
2023. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Nyelvész diplomával én is inkább olyan munkákat kutatnék, ahol a diplomával el tudok helyezkedni. Egyébként munkaügyi központokba, járási hivatalokba gyakran vesznek fel diplomás embert, érdemes bepróbálkozni (nem álom meló, és inkább határozott időre, de addig is jó, ha nem vagy munkanélküli).

Párom bölcsész emberi erőforrás tanácsadót végzett. Munkaügyiben kezdett, majd határozott idő lejárta után kikötött egy random helyen, és szerencséjére mostanában (7 év után) sikerült elhelyezkednie a diplomájához kötődő helyen, ami viszonylag jó, bár lehetne jobb is.

2023. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Én is nyelvszakon végeztem, én jártam meg több rossz helyet is (+ állami) előtte. Most én is SSC-ben vagyok pár éve és csak ajánlani tudom. (bár ez BP)
2023. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Hallod milyen nyelvészetet végeztél ha csak B1 meg B2 a nyelvtudás? Magyar nyelvészetet? A külföldi nyelvész szakok c1-el érnek fel, de ez nem kéne újdonság legyen.


Az angolra feküdj rá, csinálj egy linkedint, emeld ki benne a logisztikai ágat és add be SSC szolgáltatóközpontokhoz a jelentkezést logisztika releváns helyekre Pesten, Székesfehérváron (írtad h agglomerációban élsz).

Őszintén eddig te kerestél rosszul, ezzel a tudással (ha tényleg tudás) van lehetőség.

2023. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!