Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkeztem az Otthon Centrum...

Jelentkeztem az Otthon Centrumhoz Ingatlan-ügyintéző pozícióra, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kedden megyek interjúra és nem tudom mire számítsak, még sosem dolgoztam ilyen helyen (Így sem biztos, hogy felvesznek, de érdekelne miből áll).

2023. jan. 8. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rá kell sózni az ingatlant arra akire rá rudod
2023. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sok mindent olvastam az ilyen ingatlanos munkákról, fix bérezés ill. munkaidő van? Csak mert a hirdetésben 300-600e Ft van feltűntetve, semmi más infó.
2023. jan. 8. 23:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"300-600e Ft"


Na hát azt garantálom neked hogy nem fix bér.

2023. jan. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ a bér, mennyi kéglit tudsz elsózni.

De garantáltan utálni fog az eladó és a vevő is.

2023. jan. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mièrt utálják ennyire az ingatlanosokat? Nrkem még nem volt dolgom eggyel sem.
2023. jan. 9. 12:56
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Az eladó azért utálja az ingatlanosokat, mert amikor szeretné eladni a lakását, 10-ből 8 telefonáló ingatlanos hiéna, akik nem akarnak róla leszálni és mindenáron ők akarják eladni a kéglit.


A vevő azért utálja az ingatlanosokat, mert a jutalékukat MINDEN esetben a vevő fizeti és a pénzért cserébe az ingatlanosok 99%-a nem csinál lópikulát sem.


Az ingatlanosnak Magyarországon egyetlen egy esetben van létjogosultsága: ha az eladó lakhelye és az eladó ingatlan túl messze van egymástól. Nyilván, ha a tulaj budapesti és egy szegedi lakást akar eladni, akkor nem fog folyton rohangálni, hogy megmutassa az éreklődőnek, ilyenkor jó az ingatlanos. De ez az esetek max 2-3%-a.


A legtöbb esetben az ingatlanos konkrétan semmi értékelhető munkát nem végez. Nem csinál normális képeket a lakásról, hanem felpakolja a tulajtól kapott homályos, rossz szögből készült képeket, vagy ami még rosszabb: ő maga csinál botrányosan vacak képeket. Nem tesz fel alaprajzot, nem írja bele a hirdetésbe a lényeges dolgokat (pl. hogy haszonélvezeti jog van a lakáson), nem írja le a tényleges elhelyezkedést ("kertvárosban, busztól 3 percre") és olyan ócska trükkökkel akarja sürgetni a vételi döntést, mint "már valaki érdeklődött és holnap lehet le is teszi a foglalót".

Más szóval az ingatlanosok döntő többsége pénzéhes kontár.

Aki meg leszerződik velük az vagy azért teszi, mert megunta a zaklatást és beadta a derekát, vagy azért teszi, mert lusta, hogy maga hirdessen.

2023. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Régebben nézegettem eladó házakat, sose láttam egy normális hirdetést sem sajnos, akkor ez ezért lehetett.

Az interjúra elmegyek, kíváncsi vagyok mit tudnak ajánlani.

Ha EV/KATA-val lehet csak ingatlanozni, illetve nekem kell költeni a képzésre akkor inkább visszautasítom.

2023. jan. 9. 13:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Állandóan nyomulnak, nem mind ilyen de baromi idegeítő amikor azt mondom a megtekintés után hogy nem nem akarom megvenni, dennek ellenére, napont a3 szor hívogat
2023. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, ez érthető is. Sajnos minden szakmában vannak nyomorult emberek, úgy néz ki ebben többségben vannak.
2023. jan. 9. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!