Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két munkahelyen között álláske...

Két munkahelyen között álláskeresési járadék?

Figyelt kérdés

Fel szeretnék mondani a jelenlegi munkahelyemen, viszont lehet hogy lenne másik hely ahova tudok menni utána (még nem biztos).

Hogy kell igényelni az álláskeresési járadékot?

Mit kell tennem ha találok új munkát? Mennyi időnek kell eltelnie a két munkahelyen között?

Ha esetleg már akkor visszajeleznek (pozitívan) a másik helyről mikor épp elinditottam a járadék igénylését, mit kell tennem?



2023. jan. 9. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

"Hogy kell igényelni az álláskeresési járadékot?"

A Munkaügyi központban. (Érdemes előre időpontot kérni telefonon)

Kérsz időpontot, úgy mész. Viszed a kilépő papírjaidat, amivel igazolod, hogy már nincs munkaviszonyod. 3 év alatt "le kell tenni az asztalra" 365 nap munkaviszonyt.


"Mit kell tennem ha találok új munkát? Mennyi időnek kell eltelnie a két munkahelyen között?"

Amint megszűnik a munkaviszonyod, és megtörtént az elszámolás, megkaptad a papírjaidat, stb. elvileg akár másnap mehetsz az új helyre bejelentkezni.


"Ha esetleg már akkor visszajeleznek (pozitívan) a másik helyről mikor épp elinditottam a járadék igénylését, mit kell tennem?"

Igényelheted egy összegben a fennmaradó részt, akkor a hátralévő járadék 80%-át kifizetik.

Az álláskeresési járadékot csak három hónapig fizetik.

2023. jan. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
(kinek mit intézett a kormánya: a Fidesz csökkentette le az álláskeresési járadékot 9 hónapról 3 hónapra)
2023. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kb mennyi idő míg megkapom a kilepo papírokat és mehetek a hivatalba?

Ha elintézem a hivatalba a dolgokat és mondjuk 1 hét múlva visszajeleznek a helyről ahova jelentkeztem az probléma?

2023. jan. 9. 10:14
 4/6 anonim ***** válasza:
A kilépő papírokat elvileg 5 napon belül meg kéne kapnod a kilépéstől számítva
2023. jan. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha elintézem a hivatalba a dolgokat és mondjuk 1 hét múlva visszajeleznek a helyről ahova jelentkeztem az probléma?"

Nem. A hátralévő időre a 80%-ot akkor is megkaphatod.

2023. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha elintézem a hivatalba a dolgokat és mondjuk 1 hét múlva visszajeleznek a helyről ahova jelentkeztem az probléma?"


Még az sem probléma, ha az ellátás iránti kérelem benyújtását követő nap már mehetnél dolgozni az új helyre. Akkor 1 napig folyósítják az ellátást, (ha egyébként is jogosult vagy az ellátásra) majd a következő naptól megszüntetik azt.

2023. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!