Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha álláskeresési járadékot...

Ha álláskeresési járadékot igényelek a munkaügyi hivataltól muszáj elmennem az általuk felajánlott munkahelyekre interjúkra vagy lehet úgy hogy nem kérek közvetítést?

Figyelt kérdés
Magam szeretnék állást keresni, a pénz kéne de nem akarok olyan helyekkel bajlódni amik úgysem erdekelnek. Tapasztalatok? Köszi előre is.

2021. aug. 11. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
magadnak is kereshetsz, de azokra is el kell menni, különben megvonják a pénzt, és nem együttműködő címszóval törölnek a nyilvántartásból.
2021. aug. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
Dehogy vonják meg. Magadnak is kereshetsz, nem kell azokra menni amit ők ajánlanak.
2021. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Én is úgy tudom, hogy elveszik a pénzt, ha nem mész el, de őszintén én még nem hallottam olyanról, hogy bárkinek munkát ajánlottak volna.
2021. aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
De, el kell menni oda, ahova ajánlanak. Viszont ott mondhatod az interjúztatónak, hogy neked ez a munka nem jó, aláírja a közvetítő papírod és megetsz is vissza a hivatalba, hogy nem feleltél meg.
2021. aug. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Ez hülyeség. A második vagyok.


Egyszer két könyvvizsgáló cég között 2 hónapot kihagytam és el is mentem álláskeresésire.


Kérdezték, hogy ajánjanak-e, mondtam, hogy nem kell, jelentkezem én. (ide fel is vettek később)


Ne írjatok már butaságot. Alapból amiket nekem ajánlottak volna egy sem ütötte meg a megfelelő bérszintet.

2021. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
80%

Nekem időnként jött levél tőlük, amiben állás lehetőséget ajánlottak. Ide el kellett menni és a kapott értesítőt velük kitöltetni. Ezen jelölték, hogy megjelentem vagy már egyből azt is, hogy nem vesznek fel, mert xy ok miatt.

De ezen az értesítőn mindig rajta volt, hogy ha nem megyek el a megjelölt helyre, a megadott időpontban akkor az együttműködés megtagadása miatt törölnek a nyilvántartásbol. Ez így is történt, mikor a postás rossz helyre kézbesítette a levelet és azt sem tudtam, hogy mennem kell bárhova is.

2021. aug. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
#5 pedig te tudod rosszul.
2021. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
MI az hogy rosszul tudom? Tapasztaltam! Hihetetlenek vagytok :D Közben utána is olvastam és nem kötelező... google a barátotok ha a tapasztalatnak se hisztek...
2021. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
És lepontoznak :D Imádom.... de érv az nincs, google 2. találat leírja a szabályt erre..., illetve hogy miért nem kell és kereshetsz magadnak is.
2021. aug. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Elolvastam az erre vonatkozó szabályt is, az alapján ha kiközvetítenek én kb semmilyen címszóval nem tagadhatom meg max ha ingyen akarnak dolgoztatni, a munkáltatót kell kérni hogy írja azt hogy nem feleltem meg, de gondolom annyira ők se boldogok ha azzal állítok be hogy nem szeretnék megfelelni, csak az idejüket jöttem rabolni :/


Az a baj hogy pénzügyi számviteli ügyintézőm, mérlegképes okjm és 3 év munkatapasztalatom van, még 3 évvel ezelőtt a munkatapasztalat előtt is folyton küldözgettek mindenhova, igaz akkor nem hivatalosan hanem ismerősök telefonszámát adták meg a munkaügyisek hogy náluk kezdjek először, szerintem most se nagyon lenne nyugtom.

2021. aug. 11. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!