Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskereső oldalon jelentkezt...

Álláskereső oldalon jelentkeztem 0 programozási tudással egy Junior szoftverfejlesztő állásra, visszajeleztek, volt egy interjú, és felvennének Bruttó 232.000 Ft-ért feltételekkel, Gépészmérnöki diplomám van. A részleteket lenn megírom, vélemények?

Figyelt kérdés

Szóval jelentkeztem, van egy Gépsézmérnöki BSc oklevelem, de a professionos önéeltrajzomban is benne van hogy 0 programozási tapasztalat, mérnöki tapasztalat van 3 év. Beszélgettünk hogy ezt én hogy gondolom, elmondtam hogy vonz a programozás, és hogy gondolkozok egy programozói képzés elvégzésén. Kitértünk rá hogy szegről végre én már programoztam Info 2 tantárgyon az egyetemen, ott excelben, a VBA felületén volt a tananyag. Plusz logikai teszt volt, azt is megoldottam, az eredményét nem tudom.


Jelentkeztem már több álláshirdetésre is nem csak szakmámban, csak úgy puszta kíváncsiságból, engem az IT érdekel, de ilyennel még nem találkoztam.


A szerződés amit alá kellene írnom az 24 hónapos határozott idejű szerződés, 3 hónap próbaidővel, fix Bruttó 232.000 Ft bérért, ami nettó 154.000 Ft. Azt mondták a 12. hónaptól amennyiben megfelelek emelnek.


Azt mondták ha valóban vont a programozás akkor itt meg tudom tanulni 2 év alatt projekt szinten, úgy hogy nem fizetek tanfolyamért hanem ők tanítják meg nekem. Heti 40 órás munkaviszony, a 3 hónapos próbaidő teljesen bejárós, viszont azt mondták utána itthonról is dolgozhatnék.


Ti láttatok már ilyet?

Egy ilyen ajánlatot ti elfogadnátok ha lehetőségetek lenne?


2023. jan. 14. 17:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólag akkor fogadnám el, ha 25 alatt lennék és nem zavarna, hogy 2 évig (mert a szóbeli ígéretre nem alapozunk) minimálbért keresek.

Ha amúgy van pénzed programozói képzésre, inkább azt csinálnám a helyedben és néhány projektemet bemutatva jelentkeznék állásokra.

2023. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mérnöki diplomával minimálbérért? Kizárt, hogy elfogadnám.
2023. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem tudtam volna megállni, hogy ne röhögjem őket képen.

Egy gyakornok ennek a 1.5x esét keresi meg.


Szóval van diplomád, programozói állásra jelentkeznél és 2 éves szerződéssel minimál béren. Ez az álláslehetőség még nem programozói szinten is elég gyatra, egy lidl ös árufeltöltő jóval jobban keres ennél.

Nehogy elfogadd.


0 tapasztalattal nem fogod hülyére keresni magad és lehet hogy kevesebbért elvállalsz valamit, de 500 bruttó alá semmiképpen se menj.

2023. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt
2023. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mérnöki diplomával 6 évvel ezelőtt, pályakezdőként több volt a nettom, mint most a bruttód. Azóta kevesebbet ér a forint. Biztos nem vállalnám el, kihasználnak.
2023. jan. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Meg kell nekik mondani, hogy épp bezár a CBA Príma az üllői úton, azoknak, akik ott dolgoztak és most az utcára kerültek, talán jó lehet egy ilyen ajánlat.
2023. jan. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nem. Velem is csináltak hasonló szemtelenséget. Nekem is más a megszerzett végzettségem, de a képzés tárgyainak a fele szakmailag releváns tárgy volt, emellett most informatikai szakon tanulok, végzős vagyok. Van 3 év tapasztalatom, nem fejlesztői, de programozással foglalkoztam. És 2 évig kutattam a tanulmanyaim mellett, ott is programoztam.


És valaki ezek után ajánlott nekem 250 000 ft nettóért állást. Mert hogy ő ráguglizott(!) a végzettségemre és a felvi azt mondta neki, hogy az a diploma, ami nekem van, nem informatikai, hanem természettudományi területhez tartozik, a kutatómunka nem számít, mert szintén természettudományi téma kapcsán programoztam ha programoztam, de igazolni nem tudom, hogy mit csináltam az egyetemen (wtf), a munkatapasztalat nem számít, mert szkripteltem, nem programot írtam az adott nyelvben, a jelenlegi szakomon meg nincs diplomám, szóval én egy szakirányú végzettség és szakmai tapasztalat nélküli kezdő vagyok.


Hát mondom már megbocsáss, de ez kurvára nem így működik, mi itt alapvetően bruttó 600 000 és 900 000 közötti összegről beszélgetünk, vagy elköszönünk. És legfőképp a béremről alkudozunk, nem az eredményeimről. Remélem nem gondolja senki komolyan, hogy bárki elmegy ennyi pénzért dolgozni, ha egy sor kódot is kell írnia.


A vicc, hogy 830 bruttós ajánlatot adtak egy másik munkahelyen, ugyanilyen pozira. A többségnek a csapatban nem informatikai területen szerzett diplomája van, hanem fizikus, matematikus. Vagyis (fujfuj) természettudományi.


El ne fogadd. Csinálj pár projekt jellegű feladatot referenciának, keress műszaki területhez közelebb álló fejlesztői munkakört (plc, automatizálás, beágy) és akkor a munkatapasztalatod is számítani fog valamennyit. És br. 500 körüli összegről indulhatsz egész nyugodtan.

2023. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hozzánk diákokat keresnek 2000 ftos órabérrel. Egy belépő szintű tesztfeladatot kapnak, amit egy hét alatt kell megoldaniuk (számológépet kell készíteni, ami alap funkciókra képes).


És ez tényleg 0 km-es kezdőknek van meghirdetve. Még ők is majdnem 300 000 ftot keresnek (25 év alatt többet). Ne vicceljünk már.

2023. jan. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
MilAen cég ad ilyet?
2023. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ez most a minimálbér?

A tanfolyam idejére is fizetnek és azalatt nem kell dolgozz? Az meddig tart? És nem kell visszafizetned, ha utána elmész?

2023. jan. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!