Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskereső oldalon jelentkezt...

Álláskereső oldalon jelentkeztem 0 programozási tudással egy Junior szoftverfejlesztő állásra, visszajeleztek, volt egy interjú, és felvennének Bruttó 232.000 Ft-ért feltételekkel, Gépészmérnöki diplomám van. A részleteket lenn megírom, vélemények?

Figyelt kérdés

Szóval jelentkeztem, van egy Gépsézmérnöki BSc oklevelem, de a professionos önéeltrajzomban is benne van hogy 0 programozási tapasztalat, mérnöki tapasztalat van 3 év. Beszélgettünk hogy ezt én hogy gondolom, elmondtam hogy vonz a programozás, és hogy gondolkozok egy programozói képzés elvégzésén. Kitértünk rá hogy szegről végre én már programoztam Info 2 tantárgyon az egyetemen, ott excelben, a VBA felületén volt a tananyag. Plusz logikai teszt volt, azt is megoldottam, az eredményét nem tudom.


Jelentkeztem már több álláshirdetésre is nem csak szakmámban, csak úgy puszta kíváncsiságból, engem az IT érdekel, de ilyennel még nem találkoztam.


A szerződés amit alá kellene írnom az 24 hónapos határozott idejű szerződés, 3 hónap próbaidővel, fix Bruttó 232.000 Ft bérért, ami nettó 154.000 Ft. Azt mondták a 12. hónaptól amennyiben megfelelek emelnek.


Azt mondták ha valóban vont a programozás akkor itt meg tudom tanulni 2 év alatt projekt szinten, úgy hogy nem fizetek tanfolyamért hanem ők tanítják meg nekem. Heti 40 órás munkaviszony, a 3 hónapos próbaidő teljesen bejárós, viszont azt mondták utána itthonról is dolgozhatnék.


Ti láttatok már ilyet?

Egy ilyen ajánlatot ti elfogadnátok ha lehetőségetek lenne?


2023. jan. 14. 17:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
10. folyt.: Excelben én is programoztam, UNIX-ban is, weben is, adatbázisban is, és még más apróságok, de eszembe nem jutott ilyen pozit nézni...:) Különben meg társadalomtudományi diplomáim vannak.:) Jópofa azért.
2023. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Szóval azt mondjátok nem jó ajánlat.

Igazából engem kicsit megvettek azzal hogy elég jó kis marketing szöveg volt a beszélgetésen. Szóval nagy vonalakban annyi hogy ez egy remek ajánlat nekem mert 0 programozói tudással 2 év alatt egy Junior / medior szintet érhetek el náluk ha kitartó vagyok, úgy hogy gyakorlatilag én kapok fizetést, igaz nettó 150.000 Ft-ot, de tanulhatok, míg ezt a szintet amit én itt elérhetek náluk 2 év alatt a 0 szintről azt csak egy több millió forintos tanfolyam adná nekem meg, és akkor még nem is lenne munkatapasztalatom. Így kicsit vonzó volt. De akkor szerintetek ne...


Akkor viszont egy másik kérdés: Ha én elvégzek egy 6-12 hónapig terjedő programozói tanfolyamot akkor az után jó eséllyel pályázhatok junior állásokra? Valamint az előny hogy már van egy gépészmérnöki diplomám és 3 év igazolható mérnöki tapasztalatom bérpapírokkal ?


Mert engem tényleg érdekel a programozás, és azt tudom hogy ez a gépészet nem az én világom, csináltam 3 évig, most vagyok 29, és nem ebbe képzelem el a jövőmet.

2023. jan. 15. 11:46
 13/19 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan bonyolult matek. Mennyit keresnél ez alatt a két év alatt gépészként? Havi 400-at? Akkor ez a "tanfolyam" neked havi 250 ezerbe kerül, az két év alatt hatmillió forint. Ez szerintem k.vadrága.
2023. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

#12 ez az ajánlat egy nagy red flag.

Ez a tipikus munka ahol tanulj meg magadtól mindent, szarrá dolgoztatunk mi neked 12 óra munka és legyél el a minimál bérrel. És természetesen eszközöket sem adunk neked, dolgozz a sajátoddal.


Ha programozni akarsz állj neki és programozz, úgy tanulsz a legtöbbet, fölösleges milliókat költeni tanfolyamokra amikor ott van az udemy és pár ezer forintért 10x jobb képzéseket kapsz.

Munka után ülj le 1-1 órát a dologgal foglalkozni, fél 1 év alatt eljutsz oda hogy tudsz rendes állást szerezni.

2023. jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

13: Ez igaz.


De az is igaz hogy egy heti 5x8 órás szellemi munka mellett sokkal nehezebb még pliuszba tanulni is, így meg ez lenne a főállás.


Amitől még félek hogy szép és jó a duma hogy én most itt piacképes programozó leszek 2 év alatt, viszont attól tartok hogy valami betanított számítógépes adatbázis kezelést vagy valami retek "valakinek meg kell csinálni" melót adnak aztán gyakorlatilag nem a piacképes tudást tanulom. Egy valamilyen szinten neves bootcampnél (progmasters, codecool, siterline,.... stb) legalább van tematika hogy mit is fogok csinálni.

2023. jan. 15. 12:01
 16/19 anonim ***** válasza:
15: két állásban dolgozom és mellette járok egyetemre. Tudom, hogy nem könnyű, de meg lehet csinálni.
2023. jan. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

14: Köszi a választ, 16: Jogos.


Még egy kérdésem lenne a témához: Szülői segítség is kellett hozzá nagy mértékben, de hála istennek van már saját lakásom, a pénzt sem szórom van pár millió megtakarításom. Most leszek 30 éves pár hónap múlva, és konkrétan nem szeretem a gépészetet. Párommal 2-3 év múlva tervezünk gyereket, ha megszületik akkor úgy gondolom már nem tehetem meg amit mondjuk most hogy karriert váltok akár jóval kevesebb fizetésért, nem dolgozok pár hónapot vagy több milliót költök egy-egy tanfolyamra, szóval úgy érzem hogy most ebben az 1-2 évben van még egy utolsó dobásom és szeretném kihasználni, és a programozásra gondoltam.


Szóval nekem most bőven megérné ha azt mondjátok hogy 1-2 millióért van valami olyan jó tanfolyam ami piacképes programozói tudást ad, tudom hogy akár egyedül is meg lehet tanulni, de csak megnyugtatóbb lenne számomra ha fogják a kezem és biztosan piacképes dolgot tanulok.


Ezekről a tanfolyamokról mi a véleményetek ?

2023. jan. 15. 12:13
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
17: az, hogy szart se érnek. Akkor inkább menj el egyetemre, két év alatt be tudod fejezni azt is, ha akarod, sok tárgyat el fogsz tudni számoltatni. És másodévtől már dolgozhatsz junior poziban fejlesztőként, és nem minimálbérért.
2023. jan. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem jó ötlet, még akkor is ha nem fejezed be teljesen. Gyakornoki munkát jóval könnyebb szerezni a diákstátusz miatt, kb 1-2 hónap és 1 év után már teljes állásra is tudsz jelentkezni. Aztán vagy végig viszed a teljes képzést, vagy félbehagyod, igazából mindegy.

Fizetésileg olyan 2000-2500ft per óra és nem kell TBt fizetned szval fele annyi adót fizetsz utánna.

2023. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!