Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az IT melyik területe a...

Az IT melyik területe a legkönnyebben elsajátítható amire van is kereslet a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Próbáltam a programozást de nagyon utálom, egyéb lehetőség?

2023. jan. 17. 16:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz helpdeskes, viszonylag jól keresnek(de közelébe nem ér a programozásnak) és relative könnyen elsajátítható.


Ugyanez igaz manuális tesztelőre, aminek jobb a fizuja de nehezebb és monotonabb.

2023. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Milyen képesítésekre lenne szükségem ezekhez?

Röviden állami helyen dolgozom, nincs kihivás és semmi esély előre lépésre, sajnos csak nettó 275 ezret keresek így nem tudok elköltözni, viszont sok időm van hogy tanuljak vmit, mivel nyilván napi 6 órám legalább van munka után, és hétvégén ugye az egésznap. Szóval tudnék tanulni unalmamban

2023. jan. 17. 17:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsőhöz túl sok skill nem kell, arra azt mondanám hogy angol/német tudás kell a legtöbb helyen.


Másodiknál általában ISTBQ vizsga kell meg angol tudás.


Én fejlesztő vagyok szval nem én vagyok a legjobb aki a követelményeket el tudja neked mondani, de amit láttam azok főleg ezek.

2023. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az előző, a legkönnyebb az IT support, ehhez elég két középfokú nyelvtudás. Unisys, BT, DTSH, Cognizant, Tata gyakorlatilag folyamatosan hirdetnek ilyen állásokat. Service desk agent, support representative meg mindenféle hülye elnevezéseket aggatnak rá, de a lényeg ugyanaz: felhív az ügyfél, valami IT baja van, te meg vagy megoldod neki vagy felveszed az adatokat és átadod valakinek, aki tényleg ITs.


A jó ebben, hogy innen feljebb lehet lépni, és ott kellemesebb a meló.

2023. jan. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Manuális tesztelés?


Professionon hiába van kint, hogy szoftverfejlesztőként dolgozom és csak ilyen lehetőségek érdekelnek az önéletrajzomban még benne van kb 3 hónapnyi manuális tesztelős diákmunka, így mindig csak manuális tesztelői munkákkal keresnek.


Amikor meg jelzem, hogy csak fejlesztői pozíciók érdekelnek, akkor meg olyan csalódottak ez a fejvadászok.


Az persze már egy teljesen már téma, hogy arra van idejük, hogy random embereket felhívjanak és 2-5 percet beszélgessenek, mire rájönnek, hogy adott dolog nem is érdekli, de arra nincs, hogy elolvassák valakinek a 3 soros bemutatkozását vagy csak az önéletrajzban a tapasztalatait.

2023. jan. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Teszteles
2023. jan. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez az ISTBQ vizsga mennyi időre szól amúgy?

Mikor kell megújítani? Vagy nem kell?


Előképzettséget igényel? (bemenő végzettség)

2023. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen ez engem is érdekelne.

Illetve miért csak a fejlesztésben keresel munkát?


Angolul tudok, de németül csak alapszinten

2023. jan. 18. 14:32
 9/14 anonim ***** válasza:

Asszem 7 év, bár ha cégnél vagy úgy os küldenek továbbképzésre ha szükséges. Plusz ha van X év tapasztalatot akkor nem sok embert érdekel


Szerencsére engem nem keres ek tesztelői munkákkal, csak web fejlesztéssel, de engem egyik se izgat.

Én jobban szeretek business logikát implementálni

2023. jan. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Látom bruttó 400at irnak szinte mindenhol kezdő fizetésnek, kicsit többet reméltem volna a jelenlegit sem éri el....
2023. jan. 19. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!