Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenleg milyen a helyzet...

Jelenleg milyen a helyzet fizetéseket illetően Magyarországon?

Figyelt kérdés
Izometriás csőszerelő, pénzügyi elemző, gazdasági informatikus szakmákkal, 2(angol, német) beszélt nyelvel. Milyen lehetőségek vannak otthon, illetve milyen bérezéssel?
2023. jan. 19. 05:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem vagy Mo-on, ne menj haza! Én most jöttem el onnan (gazinfóval és két nyelvvel), vissza se nézz! Sajnos a keletiekhez húznak, maholnap diktatúra, korlátozott net és fekete autó. Korea, Kína, Oroszország mintájára. Tényleg ez kell neked?
2023. jan. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Annyira nem rossz a helyzet, ahogy az egyes írja, de ha nem lennék itt, én se jönnék haza.
2023. jan. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Otthon 600-at kerestem, most 1.7-et havonta (nettó). Jah, annyira nem rossz a helyzet, tényleg. A közhangulatot, életszínvonalat, oktatást, egészségügyet és minden mást nem is említve még mellette. (1-es voltam)
2023. jan. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Az a helyzet, hogy ha nagyon nem muszáj akkor csak a bérminiumot adják a munkáltatók.


Ha nagyon muszáj többet fizetni akkor azt sem tisztán kapod, hanem akkor nem úgy jelent be ahogy melózol, vagy nem fizet nyugdíjjárulékot, esetleg alvállalkozó "proxy" val az egész járulékodat meg a nyugdíjjadat elcsalja három négy havonta (dobós alvállalkozó - fővállalkozó stróman mutyi).

2023. jan. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a vicc, hogy ezt könyvelők meg tanácsadócégek cégek ajánlgatják a vállalkozóknak "adó, meg költség optimalizálás címszóval".
2023. jan. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól hogy miben van tapasztalatod
2023. jan. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Ha betanított munkára mennél ki, még úgy is jobban jársz, mintha a szakmádban lennél Magyarországon. Én már csak tudom. Augusztus óta vagyok kint.


Üdv Ausztriából.

2023. jan. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
Tömve vannak a boltok meg az utak luxusautokkal. Én nem azt látom hogy rossz lenne a helyzet Mo-n
2023. jan. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Infós vonalon nem olyan rémes a helyzet, én például pályakezdőként annyit keresek mint rokonom Angliában egy gyárban. Mondjuk ahhoz nem kellett éveket egyetemen tanulni. Meg mondjuk itthon már drágább a bevásárlás a boltokban mint ott..

De az is tény, hogy a bürokrácia megkeserítheti mindennapjaid, na meg persze az emberek mentalitása amit még érdemes kiemelni.

Szerintem megyek majd énis vissza külföldre, minden sokkal egyszerűbben megy ott, nincs minden tulbonyolítva.

Helyedben duplán is átgondolnám a hazaköltözést. Max akkor ha mindenkid itthon van és nincs kint senkid és semmid.

2023. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

"Tömve vannak a boltok meg az utak luxusautokkal. Én nem azt látom hogy rossz lenne a helyzet Mo-n"


Ja-ja :D


Kétszáz a farhát meg háromsszázötven a narancs, de azt is nézed hányan beszélnek magyarul?


A luxus utókat meg hagyjuk, ert az aztán tényleg nem mérce, sokéle finanszírozás létezik, és sokan vannak akik nem tisztességesen keresnek pénzt.


Ha én is átvernék négyhavonta új munkaszerződést kötve 150 alkalmazottat óránként 300 forinttal, nekem is lenne luxusautóm, meg luxuséletem amíg utól nem érnek, de ahogy az államhivatal igyekszik ez akár 10-15 év múlva is lehet.


Ülök érte max két évet, nem megérte? Dehogynem!


Az összes foglalkoztatás iylen ahol alvállalkozó a munkáltató, és fővállalkozó a munkaadó.

Tisztelet annak a tíz kivételnek a százból...

2023. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!