Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Újságírás, Magyarország?!...

Újságírás, Magyarország?! Mennyire rossz a helyzet?! (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék ilyen területen dolgozni, viszont elég elrettentő a magyar média színvonala. Hagyjuk most az ilyen Cosmopolitan meg Blikk "újságokat", inkább arra lennék kíváncsi, melyik az a magyar újság, amelyiknek érdemes lenne dolgozni. Inkább az üzleti és politikai írás felé hajlik, tudnátok ehez újságot javasolni? Nyilván a Forbes a legnépszerűbb, de mi van például a Népszavával és a hasonló lapokkal? Persze nyilván egyik sem egy Times színvonalú, de biztos akad olvasható is. Valamint nekem nagyon jó jegyeim vannak, és nyilván nem szeretném elrontani az életem egy komm. méd. diplomával. A családom azt szeretné, ha jogásznak tanulnék. Most felteszek egy buta kérdést: jogi diplomával elképzelhetetlen, hogy felvesznek valamelyik újsághoz szerkesztőnek? Csak többet ér, mint egy média diploma, és jobban ért egy jogász a politikai újságíráshoz, mint egy média szakos emberke. De ez csak az én véleményem, és elképzelhető, hogy a valóságban kiröhögnének. Mi a véleményetek? Igazából az újságíráson kívül a riporter szakma is érdekel (bár a kereskedelmi adók híradóit is hagyjuk inkább) de jó lenne!"utazni" és beszámolni a világ eseményeiről. Gondolom a jogi diploma itt is teljesen értelmét veszti. Mi a véleményetek? Felesleges áltatnom magam hasonló szakmákkal? Persze semmi nem garantálja, hogy ügyvédként lesz állásom, mivel azt mondják az is elég telített szak, de hát az már egy másik kérdés.

2016. nov. 24. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
az újságírás a végét járja, de komolyan, ki olvas még újságot a nyugdíjasokon kivül? és ők is max a blikket.
2016. nov. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért ennyire nem durva, a külföldi magazinok tök népszerűek, a vonaton pl minden második nő kezében valami női lapot látok.
2016. nov. 24. 20:09
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Ez a fogalmazás kevés...
2016. nov. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát talán igazad van. A kérdés jogász részéről mit gondolsz, tényleg annyira telített szakma, hogy kapcsolatok nélkül kevés az esélye az elhelyezkedésnek? Nem tudom, mit lenne érdemes tanulni, amivel jók az elhelyezkedési és fizetési arányok az országban.
2016. nov. 24. 20:28
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

1. vagyok, ügyvédként, éhenhalsz, ha csak nem vagy hires ügyvéd leszármazottja akinek a praxisát viheted magaddal.

az újságírás kilőve, talán működhet ha valami nagyobb szponzor áll mögötted.

2016. nov. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

A jogász nem egyenlő az ügyvéddel, elég jól meg lehet élni jogászként ha az ember nem sötét mint a tök.


Sógorom amúgy jogi diplomával újságíró. A diplomát nem nagyon nézik, inkább a tapasztalatot. Írj blogot vagy írj valamilyen kisebb weboldalnak ingyen cikkeket amíg tanulsz, szerezz ismeretségeket.

2016. nov. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyalás, könyöklés, kapcsolatok, megalázkodás: nagyjából ennyi kell ahhoz, hogy itthon újságíró legyél.
2016. nov. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!