Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Junior Projekt Menedzserkènt...

Haladjunk13 kérdése:

Junior Projekt Menedzserkènt hogyan képezhetem magam?

Figyelt kérdés

Junior Projekt Menedzser vagyok, nincs még tapasztalatom. Mit érdemes gyakorolnom , tanulnom , ami jól mutat az önéletrajzban.

Sajnos nem vesznek fel sehova tapasztalat nélkül.

Az IT-n belül sok olyan ingyenes képzés van, ami megtanítja őket pl. egy nyelvre és ez jòl mutat az önéletrajzban. Ilyesmire gondolok.



2023. jan. 19. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Lehet, h nem erre a válaszra vágysz, de a tapasztalat nélküli PM egy ellentmondás mint fogalom.

Több év munkatapasztalat kellene mielőtt valaki belevág a PM irányba, hiszen mit is fog managelni? Hogyan fogja megítélni, h jól mennek-e a dolgok?


Szerintem kezdj el dolgozni és utána meglátod.

2023. jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Valóban.

Néztem projekt asszisztens állásokat is , de ugyanúgy tapasztalat nélkül nincs sikerem .

2023. jan. 19. 16:55
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagy te junior projekt menedzser, maximum az szeretnél lenni. Tapasztalat nélkül ennek nincs semmi értelme. Dolgozz pár évet, és AZTÁN gondolkozz PM dolgokon.
2023. jan. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És hol / mit dolgozzak , hogy tapasztalatom legyen, mint PM ?
2023. jan. 19. 17:01
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Hát, ha IT PM akarsz lenni, akkor IT területen legyél teszter, programozó.


Ha kutatási projekteket akarsz PMelni, akkor dolgozz a szakterületen kutatóként.


Stb stb.

2023. jan. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amennyire PM-kent meg kell ertened a fejlesztési folyamatot annyira idővel Projekt koordinátorként vagy junior PM-kent is megérti.

Hasznosabb, ha fejlesztő volt, de nem alapfeltétel.


Amúgy PM-kent a Prince 2 és PMP vizsga elég hasznos. Inkább a PMP, de oda 3 év tapasztalat kell. Illetve egy IT/gazdasági BSC diploma és jó angol.

2023. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6

Pm vizsgákat általában nem is tehetsz pozíció nélkül, mert a vizsgák része egy élő project átvitele.


Kérdező

Koordinatorkent kell kezdened majd pár év után káosz könnyű de önálló projekt munkákat. Egy PM-nek elvaras a több év tapasztalat, a nélkül hiteltelen.

2023. jan. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7

Tudom, írtam is hogy a PMP-hez kell, de a Prince 2-hoz nem.

2023. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

400.000 prince vizsgára sajnos nincs pénzem, ezért keresek hasonló alternatívàt, ami ingyenes.

2023. jan. 19. 19:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Van hasonló területen diplomád (pl. Gazdinfo)?

Mert ha nincs akkor lehet hogy tényleg jobb ha előbb fejlesztés és tesztelés irányba mész. Junior PM vagy Project Coordinatort ritkán vesznek fel diploma vagy aktív felsőfokú tanulmányok nélkül.

2023. jan. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!