Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Oroszul megéri manapság tanulni?

Oroszul megéri manapság tanulni?

Figyelt kérdés

Angol után -főleg a mostani helyzetben- megéri oroszul tanulni?

Mindenhol azt mondják, hogy nagyon nehéz nyelv.. megéri a belefektetett időt,pénzt,energiát megtérül később egy multinál (műszaki területen például?)



2023. jan. 20. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Meg, mert ha megtámadják magyarországot, tudsz a katonákkal beszélgetni, ha előtte le nem durrantanak. :-D
2023. jan. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg sok értelme nincs, mert a legtöbb cég nem tarthat gazdasági kapcsolatot orosz céggel
2023. jan. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag nem tudni, hogy megéri-e majd, ahogy a kínai sem.

Mindenesetre egy nyugat-európaiaktól teljesen eltérő nyelv, ha erdekel, akkor hajrá.

Én angol és német után kezdtem el tanulni, és azt megerősítem, hogy baromi nehéz nyelv.

2023. jan. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, főleg hogy a háború kimenetétől függetlenül valószínűleg elég sokáig Európán belül kerüli majd az orosz függést.


Szerintem olyan nyelvet éri meg tanulni, amit az általad kiszemelt szakmában hasznosítani tudsz.


"Just for fun, mert amúgy ötletem sincs mit kéne tanulnom, de valamit mégis illene" hozzáállással szerintem nem éri meg neki indulni.


Régen én is orosz tanultam (vagyis csak pár éve gimiben, angol mellé) és kb mindent elfelejtettem. Ha normális beszélném most akkor sem jelentene semmit a szakmámban.


Németet kellett volna tanulnom. Az még hasznos is lenne számomra.

2023. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha Oroszországban képzeled el a jövődet, akkor igen megéri, de máshogyan nem. Az angol nyelv után, én inkább a németet javaslom.
2023. jan. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én az angolt fejleszteném inkább egy nagyon erős felsőfokra. Ha ez megvan, és tárgyalóképes vagy angolból, akkor semmi szükséged nem lesz másik nyelvre. Még sok német multitól is azt hallom, hogy többségük az angolt kéri inkább, és ők is angolul tárgyalnak. Az angol egy világnyelv, kb. ez a hivatalos az üzleti életben is a legtöbb helyen. Esetleg, ha ez perfektül megy, és tényleg tanulnál még, én hamarabb kezdenék el a helyedben egy németet vagy akár egy spanyolt, franciát is, mint oroszt.
2023. jan. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Inkább tanulj ukránul, az teljesen más :D 40 milliós EU leendő tag szomszédunk, megéri!


Viccet félretéve, részben csatlakozva a 4-eshez: ha már angolon kívül érdemesnek tartasz második nyelvet a vele való bajlódásra, akkor olyan legyen, amin például van olyan területnek komoly szakirodalma, ami érdekel, amivel szívesen foglalkoznál, akár munka, akár továbbtanulás, akár saját vállalkozás szempontjából. Emiatt többszörösen meg fog térülni a befektetésed. Az sem árt, ha olyan a nyelv, amit lehetőséged van a helyszínen gyakorolni, akár 1-2 évre kimenni.

2023. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem mostanában fog helyre állni az eu orosz viszony olyan szintre, hogy egymáshoz telepulo cégek keresik majd a másik nyelven is értő szakembereket. Én sem vagyok oda a német nyelvert, de Európában az angol után biztos, hogy a leghasznosabb
2023. jan. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
#7: ház amúgy ez elég aggasztó, ha Ukrajnát felveszik az EU-ba, akkor tényleg vége az EU-nak.
2023. jan. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!