Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan dolgozik egy programozó...

Hogyan dolgozik egy programozó? Miből áll egy napja?

Figyelt kérdés
Egyedül ülsz egy irodában, vagy otthon vagy? Több emberrel együtt dolgozol együtt? Vannak kolléganőid? Szereted a munkád?

2023. jan. 21. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Otthon vagyok, 8 kor rairom az PR-ekre hogy megoldottam a commenteket, innen 10 ig psezek, 10-11 kozt megcsinalom az aznapi feladatot, commitolok. 11 kor ebedet fozok, 12 kor kiteszem hogy kajalok, 2 kor visszanezek, pusholom a changet. Ha tobb munka van akkor 2-4 kozott a meetingek alatt vagy megcsinálom vagy a masnapit csinalom meg. PReket reviewzok meeting alatt. Napi standupon mindig elmondom reviewztam, megcsinaltam x feladatot, y dolog nehez volt, pentekenkent nem dolgozok akkor azt mondom h reviewztam az MReket tologattam, vagy hogy nem szamitottam ra devalami tul nehez feladat volt.
2023. jan. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2%
veri a billentyűzetre vagy a monitorra
2023. jan. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

En tobbnyire itthonrol dolgozom, mert az agglomeracioban lakom. Heti 1-2 alkalommal megyek be az irodaba. Van a csapatban noi kollega, az elozo munkahelyeimen is volt, de a kollegak tobbsege altalaban ferfi. Ha az irodaban vagyok, altalaban nem egyedul ulok, ott vannak korulottem a csapattarsak es gyakran beszelgetunk egymassal akar kozos kavezas kereteben maganugyekrol, akar atszol az asztal felett az egyik kollega hogy egy szakmai problemara tudom e a megoldast.


Nemzetkozi cegnel dolgozom, igy a napom kezdeten altalaban atolvasom az emailjeimet amit tobbnyire ejszaka az amerikai kolegak irtak, ha valami fontos kerdes felmerult, akkor megvalaszolom. A feladatkezelo alkalmazasunkban (ertsd: JIRA, Trello) megnezem, valtoztattak e a feldataimon, esetleg jott e be uj feladat. Ezeknek megfeleloen dolgozom az aktualis feladatokon. Gyakran osszeheszelek a csapattarsaimmal, hogy ok hogy haladnak illetve en milyen megoldast talaltam ki az egyes problemakra. Naponta egyszer az egesz csapat leul egy meetingre es megbeszeljuk, ki hogy halad, el van e akadva valaki.


Ha epp nem kodolok, akkor :

- code review-ozok, azaz aznezem masok kodjat.

- tervezek: kitalalom hogy egy adott nagyobb problemat hogy kellene nagy vonalakban megoldani es ezt jovahagyatom az arra kijelolt szemelyekkel.

- meetingelek negyszemkozt a fonokommel (heti egyszer)

- meetingelek negyszemkozt a gyakornokommal (heti 2x legalabb)

- meetingelek a nemzetkozi csapatunkkal

- mas csapattagnak vagy a cegbol barkinek segitek, aki olyan teruleten szorul segitsegre, ami hozzam tartozik

- felhasznaloi panaszokat vizsgalok ki es adok nekik segitseget vagy veszek fel feladatot a megtalalt bugokra.

- Egyeztetek mas csapatokkal ha a fejesztesunk oket is erinti.



A csapatunkban tobb fejleszto es tesztelo is van, de az altalam fejlesztett konkret reszteruleten ketten vagyunk, de a munka soran sokat csak nehanyukkal beszelek, akikkel kozos technologiakkal dolgozunk.


Alapvetoen szeretek kodolni, a mostani munkahelyemen a szakmai kihivasok egyelore erdekesek. Viszont egyre szeniorabb pozicioban talalom magan, es nonek rajtam azok a elvarasok amik nem arrol szolnak, hogy jo kodot kell irni, hanem sokat kell beszelni akar mas csapatokkal, tervezni kell es akar prioritizalni, iranyt mutatni a termeknek. Ez az oldal szamomra eleg nagy kihivas es egyelore annyira nem szeretem.

2023. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Mi főleg agilis módszertannal dolgozunk, így reggelente/délelőtt főleg meetingek vannak, utána szoktunk a saját munkánkkal foglalkozni. Ha azt nem tudjuk valami miatt végezni, akkor szólunk inkább csak egymáshoz.



Otthon és irodában is dolgozok. 50-50% nálunk a ho-ino arány.


Általában egyedül dolgozom ténylegesen, az alapján, amit előtte közösen megbeszéltünk, megterveztünk és felosztottunk egymás között a csapatban. Hozzánk már érkezik egy szép részletes specifikáció, amit a BA vagy architekt kollégák dolgoznak ki, mi inkább már csak erről beszélgetünk egymás között. Kollegina nincs, 17 kollégám van, én vagyok az egyetlen kollegina ebben a csapatban. Kb 10 fiúra jut 1-2 lány nálunk, ha a hr-t és a gazdaságisokat nem számoljuk.


Szeretem a munkám abszolút. :)

2023. jan. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Reggeltől szpok
2023. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én data scientist vagyok. Heti 2 napot kell bent lennünk az irodában, ebből kedd az fix, a másik nap meg változó. Igazából nem értem, miért kell bemenni biodíszletnek, amikor otthonról sokkal jobban lehet dolgozni… na mindegy. Vannak kolléganőim is, 4 fő a 40 fős csapatból. Téma is ez nálunk, hogy szeretnénk több nőt felvenni.


A munka? Mi is scrum rendszerben dolgozunk (ki nem?), kéthetente indul egy-egy új sprint és akkor megkapod a következő sprintre a feladataidat, amin dolgoznod kell. Nekünk elég sokat kell beszélnünk az ügyfeleinkkel, így van naponta kb. átlagosan 3-4 Teams-es meetingünk, amiből következik, hogy effektíve csak 4 óra marad kódolásra. Nagyon szeretem a munkám, mert baromi látványos, van kézzelfogható eredménye, változatos és érdekes. Jó, hogy találkozunk ügyfelekkel is, üzleti problémákat oldunk meg (nem csak egy valaki által megírt specifikációt kódolunk le, hanem mi írjuk a specifikációt is), illetve nagy befolyásunk van a munkánkra (most három projektem van, ebből kettőben én vagyok a projektvezető).

2023. febr. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!