Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fejlesztői munkát alkalmazottk...

Fejlesztői munkát alkalmazottként vagy vállalkozóként érdemesebb csinálni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kicsit speciális eset az enyém, de lehet többünk is "küzd" az alábbi problémával (vagy nem?) : nehezen kelek fel "korán". Nekem a 7 óra korán van, olyan leghamarabb is 8-9 között tudnám elképzelni az ébredést..1 éve dolgozok fejlesztőként (dolgoztam, már nem vagyok annál a cégnél), tehát bőven junior vagyok még, és annak ellenére, hogy első munkahelyem volt, nekem is engedték a full home office-t (nem éltem vissza a bizalommal - igen, tényleg nem). Párszor azért voltam bent az irodában is "önszorgalomból", de nem sokszor. Azt tapasztaltam, hogy többet dolgozok otthon, mint az irodában (órákkal többet / nap), és hatékonyabb is vagyok..igaz tényleg keveset voltam irodában, de már ez idő alatt feltűnt, mennyire zavaró, ha körülöttem beszélgetnek, ki erről, ki arról..családdal mi van, és még sorolhatnám. :DD zavart, elvonta a figyelmem..így nálam a home office a nyerő, de főleg mert alhatok legalább 1,5 órával többet..mivel kicsit éjszakai bagoly vagyok..hát ez a gondom..ezért gondolkozok, nem-e lenne érdemes alvállalkozóként jelentkezni cégekhez, és nem alkalmazottként..talán így nem várnák el, hogy pl. 8-tól 9-től az irodában legyek..nem a napi munkaidőt akarom "megcsapolni" természetesen, csak hogy dolgozhassak akkor, ahogy nekem jó..teszem azt pl. 10-től 19-ig, vagy ilyesmi..ha juniorként alkalmazott lennék, sok helyen ezt szerintem nem engednék meg nekem, vagy szerintetek? Bár lehet hiába váltom ki a vállalkozóit (lennék mondjuk átalányadózó), mivel junior vagyok így nem mennének bele, vagy igen? Nektek tapasztalat? Ahol tudtam lenni full home office-ban, ott mindig 9-től kezdődött az élet, de az még ment, előtte 30 perccel elég volt felkelni, tehát ha nem vesz el időt az utazás, úgy amúgy egészen oké, csak hát jah, a teljesen full home office juniornak szerintem ritka, mint a fehér holló, itthon talán nem is nagyon van csak 1-2..pedig felőlem még monitorozhatnák is a gépem onnantól kezdve, hogy leültem elé melózni, és rendszeresen csekkolhatnának, nem lenne baj..hogy látjátok, ez a "korán keléses probléma" mennyire hátrány egy fejlesztőnek? Ti hogy kezelnétek? - azt most vegyük legutoljára mint "megoldást", hogy magamra erőszakolom a 7-kor felkelést, mert ez kicsit lutri, hogy sikerülne-e :(((

2023. jan. 22. 04:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a tudásod juniornak gondolod, szerintem érdemes még pár évig alkalmazottként dolgozni és mellette szépen alakítani a későbbi saját vallalkozást.


Otthoni munkavégzés cégtől függ, bár legtöbb helyen van havi avagy heti személyes megbeszélés.


Régebben én is éjjeli bagoly voltam, 2-3-ig szívesen ültem gép előtt. Tudod mi a trükk? Minden nap ugyanakkor kell felkelni (pl. 7), így idővel eljön az a pont, hogy este 9-11 között már annyira álmos vagy, hogy aludni fogsz. Másik lehetőség, hogy minden nap 10-kor kikapcsolsz mindent, lefekszel és aludni próbálsz. Pár hétig nehezen fogsz elaludni, sokat fogsz gondolkodni - ami egyébként jó dolog, mert jó ötlet születhet - de idővel megszokod.

2023. jan. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a problémádat, eddig minden cégeknél törzsidő volt, a mostaninál 10 és 15 között, és azon felül rugalmasan alakítja mindenki az idejét, hogy kijöjjön neki a 8 óra.


Én se vagyok koránkelő, viszont szeretem a szabad délutánonként, így gyakran dolgozom héttől.

2023. jan. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Cége válogatja. Nálunk pl. a juniorok is mind full HO-ban vannak, teljesen szét vagyunk szórva az országban, én pl. 300 km-re lakom az irodától.

Ugyanúgy nincs elvárás a 8-5-ig melóra. Van törzsidő 10-től 15-ig, amikor elérhetőnek kell lenni, de amúgy magadnak osztod be az időt is.

Ja, és mindezt alkalmazottként.

2023. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Amit leírtál a kérdés alatt, annak semmi köze a foglalkoztatási formához. Sok helyen teljesen rugalmas a munkaidő és 100% remote munka van alkalmazottaknak, máshol pedig a contractoroknak is be kell menniük az irodába adott időintervallumban.

A kérdésnek max anyagi szempontból van értelme. Ha átlagos vagy rossz fejlesztő vagy, akkor jellemzően megéri itthonról külföldre dolgozni, mert több pénzt kapsz, mint amit itthoni cégnél kereshetnél. Ha jó fejlesztő vagy, akkor érdemes kimenni külföldre alkalmazottnak, mert a top cégek jóval többet fizetnek, mint amit contractorként kereshetnél. Persze országon belül ugyanúgy dolgozhatsz távmunkában, rugalmas munkaidőben.

2023. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1: köszi szépen a javaslatokat, tényleg ezeket kéne megpróbálnom, hogy kicsit igazítsak ezen.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Nem is tudtam, hogy a törzsidő 10-től 15-ig van jellemzően..mert ez amúgy még tök oké..plusz-mínusz 1 óra nagyon sokat tud jelenteni reggel, tehát pl. ha valahol mégis be kéne menni irodába, szerintem (vagyis jelenleg nekem) nagyon számít, hogy 9-re kell-e vagy elég 10-re beérni..utóbbi esetben 8 körül elég lenne felkelni, és nem 7-kor. :-)

#4: hát egyelőre még csak mások kódjaiból építkezek, azok mintájára írom a sajátjaim, és ezek mentén viszont tudok önállóan dolgozni. Teljesen a 0-ról felépíteni egy nagyobb rendszert még bőven nem tudnék - talán ha már itt tartanék, mondhatná valaki más rólam, hogy milyen fejlesztő vagyok, hiszen addig kb. "másolom" a nálam tapasztaltabbakat. Nagyon összetettek tudnak lenni a projektek, messze nem olyan egyszerűek, amik pl. udemy-n szoktak lenni, azok csak elindulni jók.

2023. jan. 22. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!