Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Titeket mi motivál a munkátokban?

Titeket mi motivál a munkátokban?

Figyelt kérdés
1 éve dolgozok a jelenlegi munkahelyemen ahol tervező gépészként dolgozok, de már most teljesen motiválatlan vagyok és a kiégés jeleit érzem. Minden nap szinte ugyanazt kell tervezni, csak más méretekkel. Kb gondolkodni sem kell, mindent egy sablon alapján kell csinálni ami már rutinból megy. Egyszerűen nincs semmi szakmai kihívás, sem siker ami miatt azt érezném, hogy ér valamit a munkám. Sajnos más pozíció nincs a cégnél, és komplexebb dolgok tervezésére sincs lehetőség.Nem akarok job hopper lenni, de már most azon gondolkozok, hogy váltani kéne. Ti mit tennétek a helyemben? (Az előző helyen 3 évet dolgoztam.)

2023. jan. 23. 11:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
a fizetésem
2023. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Milyen fura ez. Én pont ilyen melót szeretnék, ahol minden nap ugyanazt kell csinálni, mert akkor nem pörögnék állandóan a melós dolgokon, hanem csinálnám automatikusan.
2023. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg fizetés, de egy ismerősömmel most kezdek bele egy olyan projectbe, ahol mindeképpen maga a maradandó értékteremtés a motivációm. Itt nem feltétlenül magamnak pénzügyi sikerre gondolok, hanem egy olyan dologra, ami remélhetőleg indirekt módon sok életet menthet meg, így jobbá teszi a világot.
2023. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
#2 jól hangzik, de szétunnád az agyad.
2023. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy ho vegen nem halok ehen a fizetesnek koszonhetoen
2023. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
az éhség.
2023. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A pénz: rövid távon az hogy kijöjjek hónapról hónapra és ne az adósságom nőjjön (jelenleg ez sincs még meg), középtávon hogy el tudjam kezdeni érdemben visszafizetni az adósságaimat, havi 100 000-es nagyságrendben, mert ez az az eredmény, ami érzékelhető is. Hosszú távon pedig szeretnék némi tőkét felhalmozni (5-10 milliót) hogy soha többé ne kerülhessek ilyen helyzetbe, esetleg elindíthassam a saját üzletemet is végre.

A tanulás: ez szorosan a pénzhez kapcsolódik. Ha megtanultam a pozíciómhoz szükséges alapokat, rögtön képezhetem magam tovább a saját szakállamra ami 50%-os fizuemelkedést is érhet.

Igazából minden nap hálás vagyok, hogy dolgozhatok.

Tudom, unalmas, és nekem is az lett volna 10 évvel ezelőtt de azóta áteltem olyan helyzetet ami ennél sokkal de sokkal nyomasztóbb.

Neked is azt javaslom, kérdező, facsard ki a jelenlegi helyedből, amit tudsz, pénzt, tanulást, nyugodtan állj tovább, ha ez megvan, de csak akkor.

2023. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
pénz. Ezért járok be a munkahelyre.
2023. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, gépész területen egyre több a sablonos munka. Szerencsére nálunk nem ez van, változatosak a projektek és sokrétű tudást/gondolkodást igényelnek. Engem ez motivál.

Meglepődve olvastam hogy többeket a pénz motivál, nagyon kíváncsi lennék hogy ezen válaszolók milyen bérsávban dolgoznak. Annál is inkább, mert én és az ismerettségi köröm is azt tapasztalja, hogy a gépészmérnökök hazánkban nem igazán keresnek jól, azaz teljesen átlagosak a fizetések vannak. Többen már néhány éve ki is mentek pl. Németországba, mert Magyarországon nem igazán láttak továbblépési lehetőséget.

2023. jan. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tervezési dolgokat unod akkor menj el gyártás, projekt menedzsment vagy sales irányban

. Ez is lehetőség.

2023. jan. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!