Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Inflációkövető béremelés...

Inflációkövető béremelés akkor is jár, ha még csak fél éve dolgozok egy cégnél?

Figyelt kérdés

2023. febr. 8. 18:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hogy jár. Nincs erre törvény. A munkáltató saját belátása szerint adhat, de nem kötelezi rá senki és semmi.

Én egyetemen dolgozom, ami már egy ideje nem állami szféra, még csak közalkalmazottak sem vagyunk. Műszaki területen oktatuk és végzek kutatásokat. Decemberben kész voltam váltani, be akartam adni a felmondásomat, de azért, hogy maradjak (jelentősen) megemelték a fizetésemet 310 nettóra. De pl. a kollégáim fillérre ugyanannyit kapnak most is, mint tavaly ilyenkor, hiába van infláció.

2023. febr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
engem 2018ban vettek fel 240 bruttóval, most 23ban ugyanúgy 240 a bruttó egy fillért nem emeltek és 5 év eltelt!
2023. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12, ha teljes munkaidőben vagy foglalkoztatva, ezek szerint még érettségid sincs, különben járna a garantált bérminimum, ami jelenleg 296.400 Ft bruttó.

Ez esetben 2018-ban végzettségedet tekintve viszont nem kerestél rosszul. Ma már majdnem a minimálbér szintjén vagy.

Papíron alapbérem szerint én is GBM-et kerestem az elmúlt 5 évben. De szerencsére van munkáltatói döntésen alapuló bérkiegészítés nálunk. Ennek egy részét önként adták, másik részét úgy kellett kizsarolnom, hogy különben munkahelyet váltok. Ezért inkább emeltek.

Olyan munkahelyen, ahol ennek ellenére nem emelnek egy fillért sem, az első adandó alkalommal úgy húznék el, hogy csak na.

Az a baj, hogy sokan azt várják, hogy a szájukba repüljön a sült galamb. A jobb fizetésért sajnos tenni kell, nem fogja senki csak úgy rád tukmálni!

2023. febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

"ezek szerint még érettségid sincs, különben járna a "


ember. hadd kérdezzem meg. Ha felveszel valakit szakmával szakmai munkakörbe, DE a szerződését úgy kötöd meg hogy abban kisegítő munkakör szerepel AKKOR JÁR-E a GBM??


NA ! Válaszolj!! Felveszlek téged diplomával beírom hogy portás és minimálbért fizetek. És JOGSZERŰEN.


Le kéne szállni a földre!!

2023. febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!