Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyenek számít 6 év alatt...

Milyenek számít 6 év alatt 20%os béremelés MÁV (közlekedésmérnök diploma)?

Figyelt kérdés

MÁVnál való diplomás pozíciókra kérdem, 2017ben nettó 200 ezer Ft volt a bértábla szerint, most 2023ban a fizetés nettó 240 Ft.


Én 2020 elején kezdtem itt dolgozni, akkor volt nettó 200 a fizetésem, most emeltek nettó 240ret kapok, közben meg az árak mindenhol duplája.



2023. febr. 9. 11:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
97%

"Nekem ebből az jön le hogy a kormányt teljesen hidegen hagyja hogy ezek az emberek életszínvonala nagyon lecsokken folyamatosan"


Komolyan? mivel a választók 2/3-nak nem ez jön le, és sorozatban nyeri a kormány bármilyen komoly kockázat nélkül a választásokat (főként azokban a vidéki, kelet magyarországi, alföldi körzetekben, ahol a leginkább csökken az életszínvonal), így GG-nek teljesen igaza van! Mi a fenének kellene ezzel foglalkoznia, a választókat sem érdekli

2023. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
91%

Ha egy szóval akarom jellemezni, akkor jó. Bővebben: NEM jó. Sőt, leginkább kaki.

Ne haragudj, de miért maradsz egy ilyen trágya helyen 6 évig? Azért mertnek ilyen keveset adni, mert mindig van, aki dolgozik nekik és évekig tűri az éhbért.

Bocs, de diplomásként már 2017-ben is kevés volt a nettó 200, most meg a 240 egyenesen nevetséges. Tisztességes helyen nem 6 év alatt emeltek volna 20%-od, hanem tavalyról idénre és még az is épp csak inflációkövetés volna.


Keress egy jobb helyet!

2023. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Hát a Fidesz teljesen semmibe nézi az embereket. Hányingerkeltő egy kormány. Csodálkoznak ,hogy sok sulistársam inkább Ausztriában takarít, mosogat ,mert álami szférában dolgozók teljes elszegényedése van.
2023. febr. 9. 14:19
 14/30 Lilluci27 ***** válasza:
4%
Ha így gondolod akko irány takarítani. Sok sikert kívánok hozzá!
2023. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
96%
Ezért aztán érdemes volt elvégezni egy mérnöki szakot... Betanított munkás ismerősöm kétszer ennyit kap.
2023. febr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
36%

Rinyagép!


Többen leírták, hogy ha valami nem tetszik akkor váltani kell. Pocsék egy közlekedésmérnök lehetsz, ha ennél magasabb bérért nem találsz magadnak másik munkát és a gyakorin sírsz. Az alacsony fizetésedről te is tehetsz ezt azért jó lenne ha beismernéd.

2023. febr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Állambácsinak nem érdemes dolgozni. Kivéve ha politikus vagy.
2023. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
30%

Már a sokadik kérdést írod ki erről pajtikám.... nem unod még?

Nem tudod eldönteni hogy ez sok vagy kevés?

Nem ismered a számokat mérnök létedre? :D

Van egy tippem miért vagy még a mávnál és miért nem vettek még fel egy normális céhez rendes fizetéssel... mert egyszerű vagy mint a 100-as huzalszeg. Az a baj hogy sok ilyent láttam az alatt a 20 év alatt amig a vasúton dolgoztam. Az összes felettesem 95%-a ilyen volt mint te. Egy telibevert tőmondatot nem tudott értelmezni. Látszik neked sem megy a magyar nyelv sem, meg a számok sem. Még írni, fogalmazni sem tudsz rendesen - diplomával... Neked ennyi jutott. Fogadd el. Ennyit érsz. Nettó 240 forintot.

2023. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

A mostani munkahelyemen 2019 óta dolgozom. Akkor 170e nettóért jöttem át. 5 évet jártam egyetemre, nem bölcsész vagyok, vagy szociológus, hanem műszaki területen mérnök, jelenleg 12 év munkatapasztalattal. Alapból most kapnék nettó 250-et. Mivel felmerült, hogy továbbállnék, mert a mostani árak mellett ebből nem élek meg, felemelték a béremet 310-re.

A konklúzió: a te béred kevés és kevés emelést kaptál ennyi idő alatt. De ez itt milliós fizetéssel hencegők ellenére, a valóság, hogy másoknak sincs kolbászból a kerítés.

2023. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Én úgy látom, a targoncások többet keresnek, mint én. Pedig én jártam 4 évet egyetemre, diplomás munkakörben dolgozok. 5-10 éve azért egy targoncás, nem keresett annyit mint egy mérnök.


A kétkezi munka felértékelődött, lásd kukás fizetés.

2023. febr. 9. 17:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!