Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Logisztikai mérnöki diplomát...

Logisztikai mérnöki diplomát alap vagy mesterképzésen végezzem el?

Figyelt kérdés

Van már közgáz diplomám, viszont érdekelne a mérnöki pálya is.


2 év jóval rövidebb mint a 3 és fél, ezért preferálnám a mesterszakot, viszont félek attól, hogy ha el is végzem nem kapok használható tudást a mesterképzéstől.

Több helyről hallottam, hogy rengeteg hülyeséget tanítanak MSc-n és többre nézik iparban a BSc diplomát. (Elvégre ott tanulsz szakspecifikus tárgyak mellett alapozótárgyakat is mint pl statikát, dinamikát, szilárdságtant, algebrát meg társait)


Ti melyiket választanátok gazdasági elő végzettséggel? Valóban életképesebb a BSc alapszak? Mérnököknek egyáltalán szüksége van a fentebb zárójelben említett tárgyakra/ismeretekre?


Válaszokat előre is köszönöm.



2023. febr. 10. 20:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Gazd men
2023. febr. 11. 21:10
 12/17 anonim ***** válasza:
És azzal lehet menni mérnöki mesterre?
2023. febr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azt kéne mérlegelni, hogy mennyire fogod bírni a magas szintű műszaki tárgyakat úgy, hogy nincs hozzá releváns alapod
2023. febr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13 Elvileg van hozzá alapja mivel matekot tanult.
2023. febr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

12: Én úgy tudom, hogy lehet.

14: Tanultam gazdmatekot, meg valamennyi statisztikát, egyéb hülyeségeket.

2023. febr. 13. 09:28
 16/17 A kérdező kommentje:
Logisztikai mérnök milyen területen, vagy pozícióba helyezkedik el leginkább?
2023. febr. 13. 09:28
 17/17 anonim ***** válasza:
64%

#16.


Logisztikai mérnök az nagyon sokmindent csinálhat, de én eddig úgy vettem észre, hogy sajnos a magyar egyetemeken végzettek, azok többnyire fuvarozók, beszerzők, raktárvezetők, esetleg projekt menedzserek lesznek… Amúgy a szak hasonlít a gépészmérnökire, talán jobb lenne ha a villamosmérnökire vagy a mérnökinfóra hasonlítana jobban.


Eredetileg ez a szak arra lenne, hogy okosraktárakat, új csomagolási technikákat, akár új típusú targoncákat, kommissiozó gépeket tervezzenek és gyártsanak a végzettek.

2023. febr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!