Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénzt ha felír az orvos...

Táppénzt ha felír az orvos nem kötelező kivenni ugye?

Figyelt kérdés
Nálunk van lehetőség home office-ból is dolgozni, és ha valaki lebetegszik de nincs olyan rossz állapotban, akkor betegszabadság helyett otthonról dolgozik. Ha orvos ad nekem táppénz papírt (vagy talán mér nem is adnak, mert online?), akkor nincs abból probléma, ha - természetesen a munkáltató tudtával - azt nem használom fel, esetleg egy részét csak?
2023. febr. 12. 18:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
De, van probléma.
2023. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem így megy. A táppénz egy szigorú szabályok szerint elszámolandó társadalombiztosítási juttatás, nem része a munkabérednek, ha a tp. papírt lejelentette a háziorvos a társadalombiztosítás felé, azt már nem lehet visszacsinálni, max ha ma ki lett állítva, akkor másnap még lehet töröltetni, de utána már nem.
2023. febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Max az lehet, hogy ki vagy írva táppénzre, de bemész dolgozni és aztán azért feketén megkapod az arra járó pénzt, hivatalosan meg a táppénzt. De nem hinném, hogy ez így okés, mert akkor kiiratom magam egész hónapra táppénzre meg mellette feketén felveszem a pénzem és akkor "megnőtt" a fizum :D
2023. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%

De minek az orvos?

En ha beteg voltam megbeszeltem a főnökkel es otthonról dolgoztam es közben szedtem immunerősítő dolgokat.

2023. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

akkor mondani kell a dokinak, hogy nem kell táppénz.

ha a doki kiírt, akkor az már úgy van.

2023. febr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom en dolgoztam olyan helyen ahol megkerdezték, hogy a tappenzes papirt szamolják el amit leadtam vagy szabit irjanak.
2023. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#4 "De minek az orvos?"


Mert beteg vagyok, és kell a gyógyszer hogy meggyógyuljak? (már voltam korábban orvosnál, adott gyógyszert, táppénzt nem kértem még, de mire azt mondta úgyis meggyógyulok, még mindig ugyanott tartok)

2023. febr. 12. 19:46
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyébként nem táppénzről lenne szó, hanem betegszabadságról. Amit tudtommal a munkáltató fizet meg, nem az állam. Az orvos meg annyit igazol hogy keresőképtelen voltam. Ezért nem értem hogy miért okozna gondot betegszabadság helyett home office-ban dolgozni, a "táppénz rendszer" szempontjából, mert onnan pénzt nem kapok.
2023. febr. 12. 19:53
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

"Mert beteg vagyok, és kell a gyógyszer hogy meggyógyuljak?"


Azt ugye tudod, hogy mondhatod azt az orvosnak, hogy ne írjon ki táppénzre?


"Egyébként nem táppénzről lenne szó, hanem betegszabadságról. "


Akkor a kérdésben miért egyértelműen táppénzt írtál?


Ha táppénzre írnak ki, azzal nem lehet variálni már. Azt nem a munkahelyed fizeti.

De nem is értem, hogy miért kavarod ezt ennyire, menj el orvoshoz, mondd meg hogy nem kell táppénz, a munkahelyen meg ne kérj betegszabit, hanem mondd meg, hogy beteg vagy, de tudsz dolgozni, otthonról megoldod, de nem mész be, mert nem akarsz fertőzni. Ennyi.

2023. febr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Az orvos nem ír fel sem táppénzt, sem betegszabadságot.

Sőt, ki sem ír, sem táppénzre, sem betegszabadságra.


Az orvos keresőképtelennek nyilvánít ...-tól ...-ig, azaz egy meghatározott dátumtól egy meghatározott dátumig.


Hogy az táppénz lesz-e, vagy betegszabadság, az nem az orvostól függ.


A betegség miatti keresőképtelenség első 15 munkanapjára betegszabadságot vehet igénybe a munkavállaló.

2023. febr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!