Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt felmondok,...

Próbaidő alatt felmondok, tartozhatok bármivel is a cégnek?

Figyelt kérdés

Már kifizették a kiutazásomat és a szállást külföldre, azonban valószínűleg addig én fel fogok mondani (még próbaidőn belül).


Bevasalhatja rajtam a cég ennek a költségét?


Illetve megkaptam egy évre előre a SZÉP kártyára a teljes éves összeget, ezt vissza kell fizetni? Ha igen, levonják a SZÉP kártyáról?


2023. febr. 14. 08:35
A kérdező szavazást indított:
Igen, vissza kell fizetned a kiutazás és a szállás költségét
Igen, vissza kell fizetned a SZÉP kártyán lévő összeget
Semmit nem kell kifizetned nekik
18 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Munkaltatotol fugg, a SZEP kartyan levo osszeg idoaranyos reszet jellemzoen levonjak a fizubol.
2023. febr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

A SZÉP kártya időarányos részét biztosan vissza kell fizetned. A kiutazás árát csak akkor, ha úgy szerepel a szerződésedben.


Mondjuk elég hülye az a munkáltató, aki már próbaidő alatt odaadja a teljes éves SZÉP kártyát...

2023. febr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk elég hülye az a munkáltató, aki már próbaidő alatt odaadja a teljes éves SZÉP kártyát..."


Nem hülye, inkább ravasz.


Kifizeti a cafateriát, amit ő előnyösebben tud magának elkönyvelni, aztán ha idő elött ledobbant a delikvens, akkor kb-ban(értsd nem feltétlenül fizikai kp, de bármire költhető összeg) tudja magának vissza behajtani. Ez inkább csak valami trükközős legális adóoptimalizációnak tűnik.

2023. febr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
Ám a szépkártya jövedelem nem számít rendszeres jövedelemnek. Szeriintem nem kérhetik vissza. Főleg nem pénzben. Ha olyat utalt, melyből nem vehetsz meg bármit, csak amire a szépkártya használható, akkor azt nem kérheti rajtad számon, mivel te nem tudod neki azt visszautalni sem. Te forintot tudnál visszaadni, de az nem lenne egyenértékű, hiszen a forintból bármit lehet venni, de a szépkártyás összegből nem. Ez csalás lenne a munkáltató részéről úgy vélem. Törvényileg szabályozva van, hogy mennyi fizethető ki a szépkártyára és ha jól tudom, akkor az nem számít rendszeres jövedelemnek sem, hanem adható. Odaadták, te vissza nem adhatod, azt át nem ruházhatod senkire, innentől kezdve nincs miről beszélni.
2023. febr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, lehet ez már munkajogász asztala.
2023. febr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az utolsó el van tévedve.

Cafeteria, ami adható az nem SZÉP kártyát jelent, hanem egy bruttó összeget, amit te kérhetsz SZÉP kártyára, ÖNYP-re, de akár a bruttó összeg nettó részét is. Azért választja mindenki a SZÉP kártyát, mert azon a legkisebb adó. Ennél fogva a munkáltató időarányosan visszakérheti (gondolom fogja is) a hátra lévő idő arányosított bruttóját, amit majd az utolsó fizuból vonnak.

Ami logikus, ha belegondolsz, hiszen az új helyen is adnak majd cafeteriát és ott is időarányosan kapod majd az év hátralévő részére.

2023. febr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Csak tudnám, miért van az, hogy normális ember nem kell sehova, ilyen infantilis, ugrabugra kretének meg igen.
2023. febr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 nem vagyok kretén, hanem stresszes a munkahely, másik helyen pedig ajánlottak dupla fizut, csak még nem adtak ajánlatot. Így elég egyértelmű a lépésem.
2023. febr. 14. 10:29
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Hát, ha még nem kaptál ajánlatot, akkor nem olyan biztos az a "dupla fizu"...

Meg amúgy ha tényleg dupla összeg, akkor vagy itt vagy kegyetlenül alulfizetve, vagy túl sokat gondolnak rólad a másik helyen.

2023. febr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9: alul vagyok fizetve, és a másik helyen kell sokat tudni, amiért fizetnek dupla annyit.
2023. febr. 14. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!