Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig tartozhatok az apeh...

Meddig tartozhatok az apeh felé a járulékokkal?

Figyelt kérdés

2008 július óta nem fizettem járulékokat! (A megrendelőm becsődöltette a cégét és ez egy kicsit padlóra küldött)

Az apeh inkaszózta a bankaszámlámat (másodszor)! A héten fog egy nagyobb összeg befojni, amíből rendezni tudom!

Letilthatják emiatt az adószámomat?


2009. okt. 19. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha rendezed a hátralékodat, vagy legalább egy részét, akkor nem tiltják le. Először egyébként amúgy is csak felfüggesztenék.
2009. okt. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
NEm tiltják le. Olyan van, hogy felfüggeszti, de az is akkor, ha a székhelyen nem vagy megtalálható, nem veszed át a leveleket, nem adsz be bevallást, tartozás miatt nem függesztik fel az adószámot. Az adószám törlése a felfüggesztést követő 45 nap letelte után van, amikor még mindig lehet a felfüggesztés eleln tenni és újra "élővé" tenni az adószámot.
2009. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha hosszútávon nem fizetsz, és nem kérsz részletfizetést, és nem tudják behajtani, akkor visszavonhatják a vállalkozásod engedélyét, vagyis törölnek. Mindenképpen jelentkezz írásban, és közöld, hogy mikor fogsz fizetni.
2009. okt. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!