Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 18 éves középiskolásként van...

18 éves középiskolásként van esélyem részmunkaidős állást találni, és függetlenedni?

Figyelt kérdés
Jelenleg rendszerüzemeltetőnek tanulok, még 2 évem van vissza. Tömören a helyzet: úgy látszik, hogy a szüleim válnak, és sem anyám szeretőjével (meg anyámmal), sem az alkoholista apámmal nem szeretnék együtt élni. Így most gondolkodok azon, hogy ha találnék egy részmunkaidős állást, amit suli mellett tudok csinálni, akkor talán a gyakorlati képzéses fizetésemmel kombinálva megengedhetném magamnak a kollégiumot, plusz az étkeztetést. Azért szeretnék szerződéses állást diákmunka helyett, mert az nekem stabilabbnak tűnik. Eddig 2 helyen diákmunkáztam, voltam és az a tapasztalatom hogy eléggé lecserélhető munkaerőnek vagyunk tekintve, nem szeretném erre alapozni a lakhatásomat. Ha valakinek van bármi tippje, vagy tanácsa, azt nagyon szívesen veszem.

2023. febr. 14. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Diákként szerintem csak diakmunkat vállalhatsz, de nem vagyok benne biztos. Érdemes utána nézni helyesnek ahol szeretnél menni és utána kérdezni. De iskola mellett nagyon nehéz dolgozni, általában mindig a tanulás vagy a pihenés rovására megy. Sajnálom a helyzetedet, nagyszülők, barátnő/barát?
2023. febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagymamámmal közel állunk egymáshoz, de hozzá a világért sem költöznék, szegénynek épp elég magát ellátnia, anyagilag is, meg mindenhogy máshogy is. Akik vannak barátaim, ők messze laknak sajnos, a sulit pedig semmiképpen nem akarom félbehagyni.
2023. febr. 14. 20:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szerintem akkor járhatóbb út 2 évig a nagymama. Ha közel álltok egymáshoz, biztosan megérti. Te cserébe a lakhatásért pedig besegítenél neki dolgokba, amik neki nehézkesek (bevásárlás, ügyintézés, házimunka). A rezsibe pedig néhány diákmunkával is be tudsz szállni.
2023. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt kérdező! Amennyiben megpróbálsz úgy munkát találni, hogy felhagysz a tanulással, akkor ugyebár teljes munkaidőben is dolgozhatsz. Amennyiben tanulás mellett vállalnál úgy munkát, hogy megkerülöd az iskolaszövetkezeteket, az borzalmasan nehéz lenne.

Egy próbát ebben az esetben megérne az, hogy egy informatikai céghez jelentkezel kisegítőnek (pl. segédprogramozónak) vagy pl. egy üzletbe árufeltöltőnek.


#1

Alapvetően nem! A Munka Törvénykönyve szerint is vállalhat munkát 16 éves kortól. Ráadásul, hogyha elmúlt 18 éves, akkor már szülői beleegyezés sem kell hozzá neki.


#3

Akár ez is lehetne opció!

2023. febr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét szülődtől jogosult vagy rokontartásra, plusz diákmunka ill a családi pótlék is jár

És költözz a nagyihoz

2023. febr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!